بسته خبری اجتماعی خاتون یار در 14 اردیبهشت،

باز شدن درهای كهریزك به روی خبرنگاران، سفارش هایی كه پیشواز رمضان رفتند

باز شدن درهای كهریزك به روی خبرنگاران، سفارش هایی كه پیشواز رمضان رفتند

خاتون یار: باز شدن درهای بازداشتگاه سابق كهریزك به روی خبرنگاران، تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیك آژانس ها و باری ها، ˮشناسنامهˮبی شناسنامه ها در دست بهارستان نشینان، آبخیزداری؛ تنها راه نجات كشور از خشكسالی و بارش های شدید، رتبه بندی معلمان در انتظار طرح در هیأت وزیران و... همچون مهم ترین اخبار امروز سرویس اجتماعی ایسنا بودند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی در چهاردهمین روز از اردیبهشت ماه بیشتر از 50 خبر روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:
درهای بازداشتگاه سابق كهریزك به روی خبرنگاران باز شدبا تغییر كاربری بازداشتگاه سابق كهریزك به مركز نگهداری از معتادان متجاهر و تغییر نام به «سروش»، امروز خبرنگاران از این مركز بازدید كردند.
بازداشتگاه كهریزك كه قبل از این نامش با وقایع تلخ سال ۸۸ گره خورده بود دیگر بازداشتگاه ناشناخته نیست. پلیس پایتخت با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی این بازداشتگاه را به مركز نگهداری از معتادان متجاهر تبدیل كرد.

نحوه فعالیت سینماها و صنوف غذایی در ماه رمضان
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در آستانه ماه مبارك رمضان از برخورد با افرادی كه تظاهر به روزه خواری می كنند، آگاهی داد.
وی با اشاره به اینكه حتی افرادی كه دارای مشكل و عذر موجه برای روزه نگرفتن هستند باید یكسری موارد را رعایت نمایند، اظهار داشت: هیچكس نباید تظاهر به روزه خواری كند و پلیس بعنوان مجری قانون با مصادیق روزه خواری برخورد خواهدنمود.


"شناسنامه"بی شناسنامه ها در دست بهارستان نشینان
سرویس خانواد ه ایسنا امروز به بهانه تدوین لایحه "اعطای تابعیت از مادر ایرانی به فرزندان" از طرف دولت، به سوژه «بی شناسنامه ها» و مشكلات آنها پرداخته است و با اشرف گرامی زادگان، مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت ریاست جمهور در امور زنان و خانواده گفت و گو كرده است.
یكی از دلیلهای نداشتن شناسنامه برخی كودكان مشكل "تابعیت" آن هاست، برمبنای قوانین، تابعیت به واسطه دو مؤلفه "خون" و "خاك" به افراد اعطا می شود، در مؤلفه خاك "محل تولد" ملاك تابعیت و در مؤلفه خون، تابعیت فرزند برمبنای تابعیت پدر و مادر یا هر دوی آنها تعیین می شود. این درحالیست كه طبق قانون مدنی مصوب سال ۱۳۰۷، انتقال تابعیت تنها برمبنای نسب خونی و بوسیله پدر امكان پذیر است و این به معنای آن است كه به مادر و تابعیت آن توجه و اشاره ای نشده است.
مؤمنی: نگاه به معتاد باید نگاهی انسانی باشدسردار اسكندر مؤمنی، دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاكید كرد كه نگاه به معتادان متجاهر باید نگاهی انسانی و با رعایت كرامات و جایگاه انسانی باشد.
وی كه امروز در مراسم بازدید خبرنگاران از مركز بازپروری و نگهداری از معتادان متجاهر سروش كه قبل از این با نام بازداشتگاه كهریزك شناخته می شد، حاضر شده بود اظهار نمود: این مركز توسط پلیس به وجود آمده و امكانات بسیار خوبی باز دارد. مركز سروش در كوتاه ترین زمان ممكن راه اندازی شده و خوشبختانه برای پذیرش ۲۰۰۰ معتاد متجاهر ظرفیت هایش فراهم شده كه بزودی این اقدام صورت خواهد گرفت و برنامه ریزی شده كه برای پذیرش ۵۰۰۰ نفر ظرفیتش افزایش یابد.
تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیك آژانس ها و باری ها / آغاز ثبت نام از ساكنان محدوده زوج و فردعمار سعیدیانفر، مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیك از تمدید زمان ثبت نام طرح ترافیك آژانس ها و خودرو های باری كمتر از ۶ تن تا ۲۵ اردیبشهت آگاهی داد.
وی با اشاره به این خبر اظهار داشت: برای آژانس ها، وانت بارها و … نامه تعداد سهمیه های تخصیص یافته ارسال شده است، اما از آن جایی كه فرآیند ثبت نام زمان بر است مهلت ثبت نام را كه تا اختتام روز ۱۵ اردیبهشت بود تا ۲۵ اردیبهشت ماه تمدید كردیم و ثبت نام تنها تا این تاریخ صورت می گیرد.
6سالگی «تحول» و فرمول اقتصادی جدید برای «سلامت»سرویس سلامت ایسنا باز امروز به در گزارشی به سرنوشت طرح "تحول سلامت" پرداخته و نوشته است: پس از خروج "قاضی زاده هاشمی" از دومین وزارتخانه بزرگ دولت، شاید سوال بزرگ مردم و كارشناسان سلامت این بود كه با آمدن "نمكی"، سرنوشت "تحول سلامت" چه خواهد شد؟
شش سال است كه اردیبهشت ماه با نام "سلامت" عجین شده و اردیبهشت سلامت را رقم زده است؛ چونكه جراحی نظام بهداشت، درمان و داروی كشور در دولت یازدهم و با آغاز طرح تحول نظام سلامت، به صورت رسمی در ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳، با سكانداری سید حسن قاضی زاده هاشمی آغاز شد؛ طرحی كه از همان ابتدا بر "همراهی بیمه ها" و "تأمین اعتبارات" بعنوان پاشنه آشیل "تحول" تاكید داشت و هدف اصلی اش هم این بود كه از بیماران نیازمند دست گیری كند؛ چونكه به اذعان وزارت بهداشتی ها، تورم و هزینه های زندگی سبب شده بود كه اقشار كم درآمد به سبب هزینه های درمانی و دارویی حتی به بیمارستان های دولتی هم بازگشت نكنند یا به سطح پایین تری از درمان روی آورده و خود درمانی كنند.
توصیه های پزشكی در آستانه ماه رمضانماه رمضان و روزه داری همیشه حال و هوای خاص معنوی و تأثیرات جسمانی بسیار زیادی دارد و همزمان شدن این ماه با روزهای گرم و طولانی سال، اهمیت توجه به تغذیه سالم و مناسب را دوچندان می كند.
در ماه مبارك رمضان سه الگوی وعده های غذایی، تغذیه ای و خواب روزه دارن تغییر می كند و كارشناسان و متخصصان همواره افراد را به رعایت سفارش های پزشكی و تغذیه ای، حفظ رژیم غذایی متعادل و نوشیدن مایعات كافی تشویق كرده و اهمیت استراحت و ورزش منظم را به آنها یادآوری می كنند.
آبخیزداری؛ تنها راه نجات كشور از خشكسالی و بارش های شدیدعلی سلاجقه، یك استاد مهندسی رودخانه و علوم و مهندسی آبخیز دانشگاه تهران اظهار داشت: تنها راه نجات كشور از خشكسالی های بلندمدت و پیشگیری از سیل، مدیریت جامع حوضه آبخیز است.
وی با اشاره به اینكه طی ۳۰ روز در كشور حدود ۱۰۰ میلیارد متر مكعب بارش اتفاق افتاد، اظهار نمود: برای مثال طی ۱۵ روز ابتدایی سال در همدان حدود ۷۲ درصد میانگین بارش كشور را داشتیم و در مجموع چیزی حدود ۴۰ درصد بارش های اخیر را توانستیم ذخیره نماییم ولی حدود ۶۰ درصد آنرا از دست دادیم.
تغییر اقلیم یا روزمرگی مدیریتی؛ عامل بحران سیلبارش های بالای نرمال در ایام پایانی اسفند ۹۷ و نیمه اول فروردین ۹۸، سیل را میهمان ناخوانده نوروز ایرانی ها كرد و متأسفانه خسارت های مالی و جانی بر جای گذاشت. از همان روزها مسئولان و كارشناسان در مورد ابعاد مختلف سیل از دلیلهای وقوع تا چرایی ویرانگر بودن واقعه اخیر سخن گفتند.
سید محمد مجابی، رئیس كمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام عملكرد جزیره ای دستگاه ها را عامل تشدید خسارت های ناشی از سیل دانست و اظهار داشت: در نظام مدیریتی كشور گرفتار بخشی نگری هستیم و دستگاه ها حاضر نیستند به صورت یكپارچه به مسائل ورود كنند.
وی علاوه بر اظهار نظر در مورد عوامل سیلاب ها و داوری عملكرد دستگاه های مختلف در این موضوع، استراتژی پیشنهادی خودرا به منظور جبران خسارت ها و پیشگیری از مخاطرات احتمالی آینده تشریح نمود.
رتبه بندی معلمان در انتظار طرح در هیأت وزیرانسیدمحمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش از اتمام بررسی طرح رتبه بندی معلمان در كمیسیون اجتماعی دولت آگاهی داد و اظهار داشت: حالا طرح رتبه بندی معلمان در نوبت بررسی و طرح در هیأت وزیران قرار دارد.
وی در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با مدرسه محوری كه با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران انجام شد با اشاره به اینكه جمع حاضر منتخبی از پیشكسوتان آموزش و پرورش، معلمان برگزیده استان، منتخبی از دانشجو معلمان و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش هستند، اظهار نمود: در سالی كه مزین به رونق تولید شده، طرح های مختلفی را در آموزش و پرورش در دست اجرا داریم.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته باز به شرح زیر است:
توصیه های پزشكی در آستانه ماه رمضان
سقوط هواپیمای مسافربری به رودخانه در آمریكا
تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیك آژانس ها و باری ها / آغاز ثبت نام از ساكنان محدوده زوج و فرد
آبخیزداری؛ تنها راه نجات كشور از خشكسالی و بارش های شدید
درهای بازداشتگاه سابق كهریزك به روی خبرنگاران باز شد
منبع:

1398/02/15
19:12:40
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان