ابتكار اعلام كرد

تدوین شاخص های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زنان

تدوین شاخص های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زنان

خاتون یار: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اشاره كرد: شاخص های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زنان بررسی و تدوین و برای نخستین بار باز شاخص های اختصاصی این حوزه در دستور كار قرار گرفته است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر معصومه ابتكار در نشست مدیران كل دفاتر بانوان و امور خانواده استانداری های سراسر كشور در شیراز، تبیین برنامه های سال ۹۸ و نمایش عملكرد سال قبل را از مهم ترین اهداف برگزاری این نشست عنوان نمود.
وی ادامه داد: برنامه های حوزه زنان امسال بر طبق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه كشور و سیاست های اقتصادی حوزه خانواده اجرا می گردد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مهم ترین رویكرد در تدوین برنامه های حوزه زنان را برنامه ریزی دانست و اشاره كرد: امروز باید از برنامه های مناسبتی فراتر رفته و به بهبود وضعیت خانواده و ادامه روند گام ۴۰ ساله در حوزه زنان پرداخت.
ابتكار به نمایش و ابلاغ اطلس دوم وضعیت زنان در نیمه سال قبل به استان ها باز اشاره نمود و خواهان همت استانداران نسبت به تحقق برنامه های تبیین شده در این اطلس شد.
او همینطور به برگزاری نخستین ستاد ملی زنان با حضور رئیس جمهور اشاره و با تصریح بر اینكه تدوین شاخص های عدالت جنسیتی از مهم ترین این شاخص هاست، اظهار داشت: یكی از اهداف متعالی انقلاب، عدالت در ابعاد مختلف است كه بی شك یكی از مهم ترین آنها عدالت جنسیتی مبتنی بر نگاه توحیدی و الهی است كه باید در كشور محقق شود.
معاون رئیس جمهور افزود: این شاخص آبان ماه سال قبل ابلاغ گردید و دستگاه ها موظف به رعایت و در دستور كار قرار دادن آنها شدند.
ابتكار از تدوین شاخص های اختصاصی هم آگاهی داد و اظهار داشت: این شاخص باز از زیر شاخه های عدالت جنسیتی است كه تحقق آن، سنجش عملكرد ما در جامعه بین الملل خواهد بود. شاخص های خانواده باز برای نخستین بار در حال بررسی است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی دیگر از سخنانش اضافه كرد: در سال قبل برای تدوین سند ارتقای سند وضعیت خانواده با همه استانداران موافقت نامه ای امضا كردیم كه لزوم دارد هرچه سریع تر در همه استان ها این سند تدوین شود.
ابتكار همین طور ارتقای طرح تاب آوری اجتماعی را در شمار طرح های مهم حوزه زنان ذكر و بر تحقق آن در همه استان ها خصوصاً امسال اصرار كرد و اظهار داشت: سال ۹۸ یك ابعاد اقتصادی دارد و یك تصویر ذهنی روانی در جامعه كه گاهی این وضعیت روانی، شرایط را تشدید و نگران كننده خواهدنمود.
وی بر مدیریت روانی جامعه در طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی در استان های سیل زده باز اصرار كرد و اظهار داشت: همدلی، همگرایی و هم نوع دوستی بی نظیری را در سیل امسال كشور شاهد بودیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در قسمتی از سخنانش به طرح كارآفرینی زنان هم اشاره و اشاره كرد: این طرح امسال خاص مشاغل خانگی بانوان با همكاری وزارت كشور جدی تر دنبال خواهد شد.
او همینطور بر تلاش بیشتر استانداران جهت استفاده از زنان توانمند در مجموعه های مدیریتی اصرار كرد.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در این جلسه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان فارس رونمایی گردید.
منبع:

1398/02/13
12:20:40
5.0 / 5
4236
تگهای خبر: دستگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان