بهره مندی ۶۹ هزار نفر از خدمات روانشناسی در سیل اخیر

بهره مندی ۶۹ هزار نفر از خدمات روانشناسی در سیل اخیر

به گزارش خاتون یار معاون مشاوره و امور روانشناختی معاونت توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی با تاكید بر لزوم ورود روانشناسان به عرصه های برنامه ریزی و سیاستگذاری در حوزه صدمه های اجتماعی كشور اظهار داشت: ورود به این عرصه یكی از تحولات در حوزه شغلی روانشناسان در آینده خواهد بود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، بهزاد وحیدنیا در مراسم گرامیداشت روز ملی مشاور و روانشناسی در تبریز با بیان این مطلب اظهار نمود: تقویت نگاه اجتماعی در كشور و توجه به مخاطرات روانی و اثر سو حوادث انسان ساز و طبیعی نیاز به توجه بیشتری از نظر روانی دارند و فضا را برای توسعه خدمات فراهم می كنند. باید توجه داشت كه امروز فضا برای حضور روانشناسان در رشته های مختلف است.

ایشان در ادامه با تاكید بر نقش روانشناسان و حضور آنها در مواقع بحرانی، اضافه كرد: امسال بحث بحران و مشاركت روانشناسان در بحران ها بعنوان پیام روز ملی روانشناس تعیین شده است، ازاین رو نگرانی، اضطراب و استرس باید مورد مداخله قرار گیرد كه این مهم در دستور كار سازمان بهزیستی هم قرار دارد.

ایشان در ادامه با اشاره به سند كنترل، كاهش و جلوگیری از صدمه های اجتماعی، اظهار نمود: در تدوین این سند، نقش روانشناسان و خدمات آنها مورد توجه واقع شده و روانشناسی از حیطه فردی به حیطه اجتماعی توسعه یافته و از نگاه بالینی خارج شده است، نگاه اجتماعی در این خصوص می تواند محور عمل قرار گیرد.

وحیدنیا در ادامه بر توجه به عدالت در توزیع خدمات روانشناختی و عدالت در دسترسی به خدمات تصریح كرد و اظهار داشت: تمامی دستگاه ها كه نقشی در سلامت اجتماعی دارند، باید در این زمینه همكاری كنند.

وی از كوشش برای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات مشاوره روانشناسی اطلاع داد و اظهار نمود: در این خصوص با سازمان ورزش و جوانان تعامل داشته ایم و بسته های خدمت آموزشی و مشاوره ای برای شركت های بیمه ارسال شده است و بعد از تأیید آنرا وارد سیستم می نماییم.

او در آخر با اشاره به اینكه در حادثه سیل اخیر ۶۹ هزار نفر، از خدمات تیم های روانشناسی و مشاوره سازمان بهزیستی كشور (محب) بهره گرفتند، تصریح كرد: ۲۶۵ تیم متخصص و آموزش دیده و شبكه اجتماعی در حادثه سیل اخیر برای كمك به سیل زدگان شكل گرفت.

منبع:

1398/02/11
20:13:38
5.0 / 5
4389
تگهای خبر: آموزشی , خدمات , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان