اهدای عالی ترین نشان انجمن بین المللی مدارس مددكاری اجتماعی به ایران

اهدای عالی ترین نشان انجمن بین المللی مدارس مددكاری اجتماعی به ایران

به گزارش خاتون یار رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران با اشاره به اهدای عالی ترین نشان انجمن بین المللی مدارس به ایران از امضای تفاهم نامه بین انجمن های مددكاران اجتماعی ایران و ایتالیا اطلاع داد.حسن موسوی چلك در گفت و گو با ایسنا با اشاره به برگزاری دومین كنگره بین المللی مددكاری اجتماعی در ایران با مبحث « تاب آوری اجتماعی» اظهار داشت: این كنگره با حضور مسئولان كشوری و رئیس انجمن بین المللی دانشگاه های مددكاری اجتماعی و همكاری ۹ كشور همچون روسیه، ایتالیا، هند و... برگزار گردید.

وی در ادامه به اهدای نشان سلامت اجتماعی به رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران اشاره نمود و اظهاركرد: اهدای نشان سلامت اجتماعی به ایران به دنبال فعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی، تالیفاتی، حضور موثر در مجامع علمی بین المللی و داخلی، برگزاری گفت و گوهای اجتماعی در حوزه مددكاری اجتماعی، برگزاری كنگره های بین المللی، خلاقیت و نوآوری در حوزه های مختلف همچون تاسیس اورژانس اجتماعی بوده است.

موسوی چلك عرضه ایده های اجتماعی نو در حوزه اجتماعی مانند تهیه شناسنامه اجتماعی، سند كنترل و كاهش صدمه های اجتماعی، حضور در تنظیم بیانیه اخلاق مددكاری اجتماعی - كه در مجمع عمومی مددكاری اجتماعی در دوبلین نهایی شد - و انتخاب رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران بعنوان كمیسر اخلاق فدارسیون جهانی مددكاران اجتماعی از بین شش نفر درسطح جهان، توسعه خدمات مددكاری اجتماعی در ایران و در سراسر استان های كشور، حضور در بلایای طبیعی و تعامل با قوای مختلف كشور، سازمان های غیردولتی، رسانه ها و... را از دیگر علل اهدای نشان سلامت اجتماعی به ایران دانست.

به قول وی، آناماریا كمپانینی - رئیس انجمن بین المللی مدارس مددكاری اجتماعی (IASSW) - هم در این كنگره اعلام نموده كه ایده اورژانس اجتماعی در ایران قابل صدور به كشورهای دیگر است.

رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران در ادامه از امضای تفاهمنامه بین انجمن های مددكاران اجتماعی ایران و ایتالیا اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور استفاده از دانش و تجارب متقابل در حوزه مددكاری اجتماعی این تفاهمنامه بین دو انجمن به امضا رسید.

موسوی چلك با اشاره به بعضی از محورهای این تفاهمنامه اظهاركرد: انجام پژوهش های مشترك، بازدیدهای علمی از فعالیت ها و اقدامات در رابطه با مددكاری اجتماعی، برگزاری گفت و گوهای اجتماعی مشترك در حوزه مددكاری اجتماعی و كارگاه های آموزشی مشترك همینطور سنجش سلامت اجتماعی از مهم ترین محورهای این تفاهمنامه است.1398/01/24
15:20:32
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: آموزشی , خدمات , دولت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان