اقدام وزارت بهداشت برای ترویج زایمان بدون درد

اقدام وزارت بهداشت برای ترویج زایمان بدون درد

خاتون یار: مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره اقدامات وزارت بهداشت برای ترویج زایمان های طبیعی مانند زایمان بدون درد توضیح داد.دكتر حامد بركاتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت برای ترویج زایمان های بدون درد، اظهار داشت: باید توجه كرد كه زایمان هایی مانند زایمان بدون درد، زایمان فیزیولوژیك، زایمان در آب و… همه شاخه های مختلف زایمان طبیعی هستند. حال وزارت بهداشت اقدامات بسیار زیادی را در حوزه ترویج زایمان طبیعی انجام داده و توفیقات نسبی هم در این زمینه به دست آمده است.

وی با اشاره به ایجاد بیمارستان های دوست دار مادر و دوست دار كودك در امتداد بهبود شرایط زایمان طبیعی، اضافه كرد: در حوزه بیمارستان های دوست دار مادر و دوست دار كودك دستورالعمل هایمان را بروز كرده ایم و با عنایت به اینكه خدمات استانداردتری در این بیمارستان ها نمایش می شود كه برمبنای استانداردهای سازمان جهانی بهداشت و یونیسف، تعیین شده اند، وزارت بهداشت تلاش می كند تا این بیمارستان ها را تقویت كند. در این بیمارستان ها سعی شده است تا در مورد روش های زایمان بی درد و آمادگی برای زایمان آموزش هایی نمایش شود.

بركاتی با اشاره به اینكه بیمارستان های دوست دار كودك و دوست دار مادر دو سوژه جدا هستند، هرچند كه در گستره یك بیمارستان قرار دارند، اظهار نمود: در این بیمارستان ها ۱۰ خدمت مجزا نمایش می شود. بعنوان مثال بحث نمایش آموزش به هر دو گروه نمایش دهنده خدمت و گیرنده خدمت وجود دارد. از طرفی ساختار فیزیكی و محیط نمایش خدمت در آنها متفاوت می باشد. بعنوان مثال در بیمارستان های دوست دار كودك، مادر و نوزاد با هم در یك اتاق هستند. از طرفی این بیمارستان ها در موعدهای مشخص مورد غربالگری قرار می گیرند و وضعیت مادران باز در این بیمارستان ها تا مدتی پس از تولد نوزاد ادامه دارد.
1398/01/23
13:31:44
5.0 / 5
4340
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان