رییس سازمان بهزیستی اعلام كرد

اقدام بهزیستی برای بازسازی منازل مددجویان سیل زده، وام 5 میلیونی برای خرید لوازم

اقدام بهزیستی برای بازسازی منازل مددجویان سیل زده، وام 5 میلیونی برای خرید لوازم

خاتون یار: رئیس سازمان بهزیستی كشور تسهیلات پرداختی به مددجویانی كه منازل شان به دنبال سیل اخیر لطمه دیده و نیاز به بازسازی و تعمیر دارد را تشریح نمود.


وحید قبادی دانا در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات بهزیستی در مورد بازسازی مسكن مددجویان سیل زده اظهار داشت: ساخت مسكن مددجویان بزودی و پس از اینكه اقدامات اولیه نجات و اسكان آنها صورت گیرد، آغاز خواهد شد. همینطور سامانه ثبت خسارت مددجویان بهزیستی فعال شده تا میزان خسارت وارده به صورت كامل شناسایی شود.
وی با اشاره به اینكه ساخت مسكن مددجویان بر مبنای مصوبه هیئت وزیران بر عهده بنیاد مسكن می باشد، اضافه كرد: بر طبق این مصوبه برای مسكن شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات وام كم بهره و ۱۲ میلیون كمك بلاعوض و برای مسكن روستایی هم ۴۰ میلیون تومان وام با تسهیلات كم بهره و ۱۰ میلیون وام بلاعوض پرداخت می شود.
قبادی دانا با اشاره به اینكه هیئت وزیران از راه بنیاد مسكن جهت تعمیر مسكن افرادی كه نیازمند مرمت و تعمیر منازل خود هستند باز ۱۵ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان بلاعوض را در نظر گرفته است، اظهار نمود: بر مبنای بررسی های اولیه از بین مددجویان سازمان بهزیستی، مسكن حدود ۴ هزار خانوار تخریب شده و مسكن ۱۴ هزار خانوار باز نیاز به تعمیر دارد.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینكه وام قرض الحسنه ۵ میلیون تومانی به افرادی كه لطمه جدی ناشی از سیل به زندگی شان وارد شده برای خرید لوازم منزل پرداخت می شود، اظهار داشت: تیم های اورژانس اجتماعی، روانشناسان و مشاوران برای حمایت های اجتماعی و روانی باز در چارچوب طرح محب برای رسیدگی به وضعیت لطمه دیدگان در منطقه فعال می باشند.
وی در ادامه از كمك بلاعوض ۱۰ میلیونی بهزیستی به مددجویان سیل زده اطلاع داد و اظهار داشت: این كمك بلاعوض برای ساخت مسكن مددجویان بهزیستی كه سرپرست خانوار هستند، اختصاص داده خواهد شد.1398/01/17
14:49:26
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: زندگی , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان