در دیدار وزیر بهداشت با رئیس جمهور تشریح شد

گزارشی از برنامه های وزارت بهداشت پارسال و برنامه های پیش رو

گزارشی از برنامه های وزارت بهداشت پارسال و برنامه های پیش رو

خاتون یار: دكتر سعید نمكی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در ادامه سنت شش ساله رئیس جمهوری جهت نمایش گزارش عملكرد سال قبل و نمایش برنامه های پیش رو، روز شنبه با وی دیدار نمود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در این دیدار وزیر بهداشت ضمن نمایش گزارشی از فعالیت های انجام شده، اهم برنامه های سال آینده شامل استقرار پرونده الكترونیك سلامت تا اختتام بهار، طرح پزشكی خانواده و نظام ارجاع و استمرار طرح تحول سلامت را بعنوان محورهای اصلی برنامه های سال آتی ترسیم كرد.
وزیر بهداشت همین طور در حوزه بهداشت به توسعه رویكرد پیشگیرانه و بسیج همگانی برای مقابله با بیماری های غیرواگیر خصوصاً دیابت، فشار خون و بهداشت روان اصرار كرد و توسعه بهداشت دهان و دندان عاری از پوسیدگی در مدارس، یكسره كردن ساعات نمایش خدمت در مراكز خدمات سلامت و فعال كردن یونیت های دندانپزشكی مراكز دولتی در شیفت پس از ظهر را همچون برنامه های این حوزه برشمرد.
دكتر نمكی در حوزه آموزش به طرح تحول نظام آموزش علوم پزشكی در امتداد جامعه محور كردن آموزش پزشكی اشاره نمود و در حوزه درمان باز ادامه طرح تحول نظام سلامت و بازبینی كتاب ارزش نسبی با رویكرد عدالت بین رشته ای و تغییر در نظام پرداخت به DRG و بحث توسعه خدمات پرستاری در منزل را از اهم برنامه ها دانست.
وزیر بهداشت، پیشگیری از واردات داروهای دارای تولید مشابه و مكفی داخلی و تقویت و توسعه كمی و كیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشكی داخلی برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشكی وارداتی را به عنوان برنامه های محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشكی عنوان نمود.
در این نشست دكتر نمكی، جامعه محور شدن پژوهش و رویكرد پژوهش برمبنای نیاز كشور و نظام نمایش خدمت را همچون رئوس برنامه های حوزه پژوهش در علوم پزشكی بیان كرد.
به گزارش وبدا، دكتر روحانی، رئیس جمهوری باز در این دیدار سفارش هایی در خصوص رسیدگی بیشتر به مردم به ویژه مناطق كمتر برخوردار و خدمات رسانی گسترده تر در جهت استمرار طرح تحول نظام سلامت و همین طور كاهش پرداختی بیماران داشتند و بر تأمین كامل داروهای اساسی و استقرار هر چه زودتر پرونده الكترونیك سلامت تاكید ویژه داشتند.1398/01/12
15:55:49
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان