چهارشنبه سوری فرصتی برای خلق شادی های گروهی

چهارشنبه سوری فرصتی برای خلق شادی های گروهی

به گزارش خاتون یار رئیس انجمن مددكاری اجتماعی «چهارشنبه سوری» را فرصتی برای خلق شادی های گروهی دانست و اظهار داشت: باید از این ظرفیت ها استفاده نماییم چون كه در غیر این صورت مردم راه های دیگری را برای شادی انتخاب می كنند و چه بسا این شادی ها كاذب بوده و آثار مخربی هم داشته باشد.


سیدحسن موسوی چلك در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه یكی از نیازهای جامعه كنونی ما ایجاد بسترهایی برای افزایش نشاط اجتماعی در جامعه است، اضافه كرد: در این راستا استفاده از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی می تواند یكی از راهكارها برای افزایش نشاط اجتماعی باشد. چهارشنبه سوری كه در بسته فرهنگی و اجتماعی نوروز قرار دارد همچون این آئین ها است.
وی ادامه داد: با عنایت به تأكیدات انجام شده بر روی تقویت هویت ملی كه شامل هویت اسلامی -ایرانی است، می توان چهارشنبه سوری را بعنوان یك فرصت برای خلق شادی های گروهی دانست.
رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران با اشاره به اینكه ترویج فرهنگ شادی باید در عرصه سیاست گذاری های اجتماعی، فرهنگی، سبك زندگی روابط انسانی و بین فردی بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد، اظهار نمود: شاید بتوانیم بگوییم كه در چندین سال قبل به گونه ای با چهارشنبه سوری برخورد كردیم كه امروز به جایی رسیدیم كه فقط می خواهیم چهارشنبه سوری بیاید و برود! در حالیكه در گذشته این رسم، فرصتی فرهنگی برای افزایش صمیمیت بین اعضای خانواده، همسایگان و افراد محل بود كه توسط خود مردم مدیریت و اجرا می شد.
موسوی چلك با تاكید بر اینكه بیشتر از هر زمانی نیاز به تقویت روابط انسانی بین مردم داریم، خاطرنشان كرد: خلأ روابط انسانی سالم به شكل های مختلف نتایج منفی برای مردم و جامعه به همراه دارد، بنابراین نه تنها حفظ و ترویج آئین هایی كه مغایر با قوانین كشور نیست باید سرلوحه سیاستگذاری ها برنامه ریزی ها قرار بگیرد، بلكه باید به دنبال خلق شادی های گروهی باشیم.

وی افزود: این مورد از آن جهت لزوم دارد كه به علت ساختار خانواده و تغییر سبك زندگی كاهش روابط محلی و فشارهای مختلفی كه مردم تحمل می كند مبحث شاد باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس انجمن مددكاری اجتماعی با اشاره به اینكه شادی حق مردم است، اظهار داشت: مردم هم باید در این راه عامل شادی باشند. فراموش نكنیم كه استفاده از ظرفیت های فرهنگی می تواند زمینه ارتقای سلامت روانی و اجتماعی را فراهم آورد. باید از این ظرفیت ها استفاده نماییم چون كه در غیر این صورت مردم راه های دیگری را برای شادی انتخاب می كنند و چه بسا این شادی ها كاذب بوده و آثار مخربی هم داشته باشد.
موسوی چلك در ادامه اظهار داشت: بهتر است بیشتر از آنكه از آثار منفی كه چهارشنبه سوری بگوییم از كاركردهای مثبت آن صحبت نماییم.1397/12/27
13:47:53
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان