معاون پرستاری وزارت بهداشت تاكید كرد

ضرورت نمایش برنامه كاربردی برای كاهش شكاف آموزش و بالین در پرستاری

ضرورت نمایش برنامه كاربردی برای كاهش شكاف آموزش و بالین در پرستاری

خاتون یار: معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاكید بر ضرورت نمایش برنامه كاربردی برای كاهش شكاف آموزش و بالین، اظهار داشت: باید با تلفیق تئوری، بالین و عرصه در نمایش خدمت، احساس مسئولیت و تعهد بیشتری نسبت به بیمار و مددجو در دانشجویان و فراگیران نسبت به بالین ایجاد شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی در سمپوزیوم یك روزه معرفی و نقد نوآوری های آموزشی در پرستاری در دانشكده پرستاری و مامایی تهران ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع)، ایام رجبیه و آمادگی برای مهمانی خداوند را مبارك دانست.

وی با اشاره بعنوان طرح پیشنهادی دانشكده پرستاری و مامایی تهران با عنوان طرح تلفیق آموزش و بالین بر ضرورت كسب نظر از دانشجویان و همكاران بالینی بعنوان ذینفعان اصلی اصرار كرد و اظهار داشت: در تلفیق آموزش در بالین و یا در عرصه، تلاش های بسیاری صورت گرفته است، اما هنوز نیاز به الگوهای برتر و تثبیت شده جهت اجرای بهتر این امر مهم هستیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان كرد: مدلهای مختلفی برای كم كردن شكاف بین نظریه و عمل در پرستاری برای حل مشكلات آموزشی مطرح گردیده است كه این سمپوزیوم یك روزه كه با طراحی و مدیریت كارگروه توسعه علوم پرستاری در دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و با حضور اساتید و فرهیختگان پرستاری در جهت نقد و بررسی این گونه طرح های نوآورانه در پرستاری انجام گرفته است، شایسته تقدیر است.

بنابر اعلام وبدا، حضرتی با اشاره به طرح دانشگاه علوم پزشكی اصفهان در برگزاری آزمون عملی پیش كارورزی به شیوه آسكی از اجرای این طرح آگاهی داد و گفت: این طرح در برخی از دانشگاه ها در حال انجام می باشد، اما این روش باید قانونی و مصوب شده و به شكل متحدالشكل اجرا شود.

وی طرح اتندینگ پرستاری پیشنهادی دانشگاه علوم پزشكی تبریز را باز طرحی ثمین دانست و اظهار داشت: این طرح شكاف بین آموزش و بالین را به نحو مطلوبی می كاهد و در ایجاد اعتماد به نفس در دانشجویان و رضایت شغلی اساتید پرستاری در بالین می تواند موثر باشد، بااینكه این طرح هنوز در ابتدای كار است و نیاز به تكمیل شدن دارد.

او همینطور در این سمپوزیوم، خواهان اجرایی شدن طرح ها به صورت پایلوت و در نظر گرفتن جوانب مختلف آن شد.
1397/12/21
23:40:09
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان