مدیر مركز امداد سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی عنوان كرد

نمایش خدمات درمانی با تعرفه های مصوب وزارت بهداشت

نمایش خدمات درمانی با تعرفه های مصوب وزارت بهداشت

خاتون یار: مدیر مركز خدمات تخصصی طب سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی، با اشاره به راه اندازی كلینیك جامع ارزیابی و پایش سلامت سالمندی و مركز درمان در منزل سالمندی ˮامدادˮ در این واحد جهاد دانشگاهی، اظهار نمود: انجام ارزیابی های جامع سلامت سالمندی و خدمات عمومی و تخصصی پزشكی با اولویت سالمندان و با شعار تحقق سالمند سالم در این مراكز نمایش می شود.


مدیر مركز خدمات تخصصی طب سالمندی "امداد" در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نمایش خدمات تخصصی سلامت در این مركز، اشاره كرد: اعزام متخصصین طب سالمندی و انجام ارزیابی های سلامت سالمندی شامل تغذیه، حافظه، روحیه، تعادل و حركت، بینایی، شنوایی و خواب با اولویت اقدامات پیشگیرانه بعضی از خدمات مركز است و سالمندان می توانند تمام این خدمات را با تعرفه های مصوب وزارت بهداشت در این مراكز دریافت نمایند.
دكتر محمد بداغ آبادی با اشاره به اینكه جمعیت سالمندی كشور در حال افزایش می باشد، اظهار داشت: پزشك عمومی و تخصصی، اورژانس، دندانپزشك، تغذیه، رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، آمبولانس و غیره جزو خدمات مركز درمان در منزل "امداد" جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی است كه متقاضیان ضمن تماس با شماره ۷۲۱۰۳ یا بازگشت به نشانی اینترنتی emdadclinic.com می توانند تمام این خدمات را با تعرفه های مصوب وزارت بهداشت دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینكه افزایش موج «زنان سالمند تنها» در آینده از نكات تكان دهنده مطالعات انجام شده است، اظهار نمود: جامعه ایران رو به سالمندی است. اگر امروز با ۸ میلیون سالمند مواجه هستیم، در آینده ای نه چندان دور، این رقم بالغ بر ۲۴ میلیون نفر خواهد شد.
به گفته وی، در سال ۲۰۳۰ حدود ۱۴ درصد جمعیت ایران سالمند خواهد شد، به گونه ای كه در استان های شمالی كشور درصد رشد سالمندی به میانگین متوسط درصد جهانی رسیده و این زنگ خطری برای سیاستمداران كشور است.
بداغ آبادی با اشاره به اینكه فعالیت بدنی مانع بروز معلولیت در سنین سالمندی است، عنوان كرد: فعالیت فیزیكی از بیماری های قلبی جلوگیری می كند، بدین سبب افراد سالم باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش كنند.
این متخصص طب سالمندی با اشاره به اینكه تا ۳۵ سال آینده جمعیت سالمند كشور ۳ برابرمی شود، اظهار نمود: متأسفانه سالهاست كه از پیشگیری و بهداشت غفلت كرده ایم و فقط درمان می نماییم، در همین راستا مساله اعتیاد و استعمال دخانیات، ایدز، چاقی، اضافه وزن، دیابت و افزایش سالمندی معضلات مهمی هستند كه آینده كشور و سلامت ایرانی ها را تهدید می كند و باید در سیاست گذاری ها مورد توجه قرار گیرد.
بداغ آبادی در خاتمه با تاكید بر اینكه تا ۳۵ سال آینده جمعیت بالای ۶۰ سال كشور سه برابرمی شود، اظهار داشت: همین طور حدود ۷۰۰ هزار نفر در كشور مبتلا به آلزایمر هستند كه هر سال به این تعداد افزوده می شود. بدین سبب باید با برنامه ریزی صحیح و تقویت مراكز خدمت رسان به این قشر از جامعه، كشور را برای روبرویی با این شرایط آماده نماییم.1397/12/20
14:36:38
5.0 / 5
4942
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , حافظه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان