قوانین عجیب طلاق در بعضی كشورهای جهان

قوانین عجیب طلاق در بعضی كشورهای جهان

به گزارش خاتون یار شاید جامعه ای بدون طلاق برای بعضی از افراد معنا نداشته باشد، اما كشورهایی مانند ایرلند، آرژانتین و شیلی تا چند سال قبل قانون طلاق نداشتند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، قانون طلاق در ایرلند در سال ۱۹۹۷، آرژانتین در سال ۱۹۹۸ و شیلی در سال ۱۹۹۰ به ثبت رسید اما باز هم در كشورهای ذیل طلاق معنا ندارد:

فیلیپین

به صورت كلی، طلاق در فیلیپین غیرقانونی می باشد. اما استثناءهایی هم دارد؛ طبق قانون فیلیپین، مسلمانان فیلیپینی می توانند طلاق بگیرند و شهروندان فیلیپینی كه با اتباع خارجی ازدواج كرده و در كشور دیگر طلاق گرفته اند، طلاق آنها قانونی می باشد.

خیلی از فیلیپینی ها باید بتوانند اعتیاد، همجنس گرایی، خیانت همسر و... را اثبات كنند تا مشمول قانون طلاق شوند، در غیر اینصورت فرآیند طلاق، خیلی سخت و پیچیده است.
قوانین فیلیپین جدایی قانونی به جای طلاق را پیشنهاد می دهد.
فیلیپینی ها برای گرفتن طلاق قانونی باید مسیر طولانی و پر هزینه ای را دنبال كنند. طلاق قانونی در فیلیپین تنها در صورتی امكان پذیر است كه مواردی همچون اعتیاد به مواد مخدر یا الكل، همجنس گرایی، خیانت یا ترك همسر اثبات شود.

مالت ( كشوری در جنوب اروپا )

طلاق در مالت غیرقانونی می باشد. ۹۸ درصد جمعیت این كشور كاتولیك هستند و از سال ۱۹۶۰، طلاق در این كشور غیرقانونی اعلام شده است. البته در آن زمان، طلاق در كشورهای كاتولیك دیگری نظیر ایتالیا، پرتغال، اسپانیا و ایرلند هم غیرقانونی بود، اما طی چند سال اخیر، قانون طلاق ثبت شده است و دیگر غیرقانونی نیست.
در مالت، بر خلاف فیلیپین، طلاق از فرد خارجی حتی اگر دارای تابعیت مالتی باشد، امكان پذیر است. در قانون مالت فقط سه دلیل برای طلاق وجود دارد: رابطه ی نامشروع، مشكل روانی و خشونت رفتاری كه منجر به صدمه رساندن به همسر یا فرزندان شود.

شیلی

شیلی از آخرین كشورهایی است كه طلاق را قانونی علام كرد.

مصر

مصر در سال ۲۰۰۰ طلاق را قانونی اعلام كرد، اما زنان مصری همچنان از حمایت قانونی برابر و مناسب برخوردار نیستند. پیش از قوانین جدید، زنان مصری فقط در صورت اثبات سوء استفاده های جسمی و روحی همسر خود می توانستند مبادرت به طلاق كنند.
هم اكنون، زنان مصری می توانند بدون اثبات موارد فوق طلاق بگیرند، اما باید از همه حقوق و اموال خود بگذرند و هزینه های مراسم عروسی را متقبل شوند.
زنان مصری باید توسط شاهد عینی ثابت كنند كه همسرشان به آنها صدمه فیزیكی رسانده است، اما مردان مصری بدون قید و شرط می توانند بدون رجوع به دادگاه همسرشان را طلاق دهند.

ژاپن

طلاق در ژاپن نسبتا ساده است. زوجین می توانند بدون رجوع به دادگاه طلاق بگیرند و البته درباره نگهداری كوكان در ژاپن قانونی وجود ندارد.
1397/12/19
22:34:07
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: رفتار , زنان , فرزند , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان