تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار

خاتون یار: رئیس فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان در چارچوب برنامه ششم و بودجه ۹۸ برای بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست آگاهی داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، فریده اولاد قباد در ارتباط با طرح بیمه زنان سرپرست خانوار كه بار دیگر در مجلس مطرح گردیده است، اظهار نمود: در برنامه ششم توسعه مصوبات خوبی را برای جلوگیری از لطمه های اجتماعی تصویب كردیم كه ماده ۸۰ را شامل می شود و بودجه ها متناسب با این برنامه تخصص می یابد.
وی از تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان بودجه برای پیگیری از لطمه های اجتماعی در بودجه سال جاری سخن گفت و اضافه كرد: برای بودجه ۹۸ با عنایت به جلسات كمیسیون های تخصصی همچون جلسه فراكسیون زنان مجلس با سازمان بهزیستی، وزارت كار و سایر وزراء، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و باز زنان بد سرپرست مصوب شد.
اولاد قباد افزود: كمیته امداد و سازمان بهزیستی با عنایت به سیاست ها و برنامه های خود افراد بد سرپرست و زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار می دهند؛ اما نباید زنانی را كه در جامعه گرفتار شرایط خاص هستند، رها نماییم.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه این زنان همان مادرانی هستند كه تربیت نسل آینده را بر عهده دارند، تصریح كرد: بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی در صحن علنی مجلس مصوب شد و پیشنهادِ آن از طرف كمیسیون اجتماعی مجلس باز مطرح ولی سقف اعتبار را تعیین نكرده بودند.
اولاد قباد كه در برنامه ای رادیویی صحبت می كرد با اشاره به اینكه در صحن فقط سقف اعتبار را برای بودجه تعیین كردیم، اظهار داشت: این قانون در برنامه موجود بود و در چارچوب كمیسیون تلفیق باز زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار مورد نظر بودند.
وی اظهار داشت: زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار از اولویت های برنامه ششم توسعه هستند؛ پس در فراكسیون زنان مجلس جلساتی را با خانم ابتكار، آقای شریعتمداری و... برگزار كردیم و بانك اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست را با عنایت به رویكرد نظارتی مجلس از معاونت زنان ریاست جمهوری و وزارت تعاون دریافت كردیم.
اولاد قباد اضافه كرد: بیشترین ارباب رجوعان ما زنان بد سرپرست یا زنان سرپرست خانوار هستند و ما نمی توانیم این افراد را به صِرفِ تصویب قانون، رها نماییم.
او همینطور اصرار كرد كه نمایندگان كمیته امداد و سازمان بهزیستی باز در این جلسات حضور دارند و اشاره كرد: آمار به ما اعلام شده تا برج ۹ میزانی از بودجه به بیمه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست تخصیص یافته ولی در اسفند ماه جاری باز باید نظارت را ادامه دهیم.1397/12/13
13:47:53
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: رفتار , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان