واكنش شریعتمداری به یك برنامه تلویزیونی جنجالی

واكنش شریعتمداری به یك برنامه تلویزیونی جنجالی

به گزارش خاتون یار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه جایگاه واقعی زنان در ساخت جامعه را نباید نادیده بگیریم اظهار داشت: چند وقت پیش آقایی درباره تعدی زنان در خانواده در رسانه ملی سخن می گفت. یا چند شب پیش آقایی از چندین بار ضرب و شتم همسرش در تلویزیون صحبت كرد و كسی اعتراض نكرد، اینها وحشی گری هایی است و حقوق بانوان دارد پایمال می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در نشست هم اندیشی مشاور امور زنان و خانواده و بانوان مدیركل ستادی و سازمان های تابعه كه در وزارت رفاه برگزار شد، ضمن تبریك به مناسبت فرارسیدن ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن اظهار داشت: در وصف فاطمه زهرا (س) بسیار گفته و نوشته شده است. اگر بر سجایای اخلاقی ایشان تمركز نماییم در می یابیم كه الگوی تمام نمایی برای یك انسان كامل و نه فقط برای جامعه بانوان است.
وی ادامه داد: امام می فرماید «مرد از دامن زن به معراج می رود» و این گواه حضور زنان بزرگ در تاریخ است و نمونه آنرا در جامعه خود دیده ایم. شهدای گرانقدر ما از دامان مادران به اوج فضیلت ها دست یافته اند.
وزیر رفاه با اشاره به حضور چشم گیر زنان در عرصه های مبارزاتی در مقاطع تاریخی مختلف و ایفای نقش اساسی آنها در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: بیشتر از هفت هزار شهیده زن در عرصه دفاع مقدس داریم كه نشان دهنده حضور موثر آنها در خط مقدم و صحنه های واقعی جنگ است.
شریعتمداری افزود: بالغ بر ۵۰ درصد جامعه دانش آموختگان ما زنان هستند. شمار خیلی از این زنان مشغول به كار هستند. ۷۴ درصد از جامعه زنان شاغل دانش آموخته در بخش خصوصی مشغول بكار هستند. در عرصه های پژوهش، فناوری و... هم شاهد حضور زنان پیشتاز هستیم.
وی با اشاره به سبقه تاریخی تبعیض ضد زنان اظهار نمود: هنوز هم در بعضی جوامع زنان از حقوق اولیه برای تعیین سرنوشت خود برخوردار نیستند.
وزیر رفاه افزود: در درصد مدیریتی زنان رشد خوبی داشته ایم و در دنیا جایگاه روبه رشدی داریم و در منطقه هم در رتبه بالا قرار داریم در حالیكه درصد مدیریتی زنان در كشورهای دیگر هم بسیار بالا و ۵۰ درصدی نیست.
وی با تاكید بر اینكه جایگاه واقعی زنان در ساخت جامعه را نباید نادیده بگیریم اظهار داشت: معتقدیم حضور زنان در جامعه، جامعه را سالمتر می كند. در جامعه اقتصادی كه زنان مدیریت می كنند فساد كمتری را شاهدیم و حضور آنها به سلامت نهادهای عمومی كمك می نماید.
شریعتمداری درباره تزاحمی كه در دفاع از حقوق كارگر و استمرار كار وجود دارد اظهار داشت: باید كاری نماییم كه این تزاحم از بین برود و به گونه ای عمل نماییم كه كار بعنوان یك اصل مدنظر قرار بگیرد. از زنان در جامعه كار و كارگری هم باید به صورت جدی حمایت نماییم و جامعه كارآفرینان از بكارگیری زنان فرار نكنند.
وی با اشاره به اینكه از رقم ۱۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده برای قانون پشتیبانی از معلولان، هزار میلیارد تومان مصوب شد كه سبب می شود نتوانیم شاهد اجرای كامل قانون باشیم اظهار داشت: حضور یك نفر از بانوان در كمیته های انتصابات ضروری می باشد و آنرا انجام می دهیم.
وزیر رفاه با اشاره به اینكه در كمیته های انتصابات زیرمجموعه های وزارتخانه هم باید این اتفاق بیافتد، تا شاهد بكارگیری بیشتر زنان توانمند باشیم، با اشاره به نیازمندی های رفاهی جامعه زنان وزارتخانه اظهار داشت: چند وقت پیش آقایی درباره تعدی زنان در خانواده در رسانه ملی سخن می گفت. یا چند شب پیش آقایی از چندین بار ضرب و شتم همسرش در تلویزیون صحبت كرد و كسی اعتراض نكرد، اینها وحشی گری هایی است و حقوق بانوان دارد پایمال می شود.
1397/12/09
16:10:35
5.0 / 5
4213
تگهای خبر: زنان , سلامت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان