نوزاد مینیاتوری ژاپنی در سلامت كامل

نوزاد مینیاتوری ژاپنی در سلامت كامل

خاتون یار: یك نوزاد پسر ژاپنی كه زمان تولد تنها ۲۶۸ گرم وزن داشت سپس پنج ماه در سلامت كامل از بیمارستانی در توكیو مرخص شده و عنوان كم وزن ترین نوزاد پسر در جهان كه در سلامت متولد شده را به خود مختص كرده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، این نوزاد در ۲۴ هفتگی و بعد از آن كه رشدش در رحم مادر متوقف گردید تنها با ۲۶۸ گرم وزن در بیمارستانی در توكیوی ژاپن متولد شد.
اما با گذشت پنج ماه از تحت درمان قرار گرفتن این نوزاد در بیمارستان، الان سه كیلو و ۲۳۸ گرم وزن دارد و به صورت طبیعی تغذیه می كند و از بیمارستان مرخص شده است.
طبق اعلام بیمارستان دانشگاه "كیئو"ی ژاپن، این نوزاد الان عنوان كم وزن ترین نوزاد پسری را كه در سلامت متولد و از بیمارستان مرخص شده به خود مختص كرده است. ركورد قبلی متعلق به نوزادی پسر در آلمان بود كه در سال ۲۰۰۹ میلادی با وزن تنها ۲۷۴ گرم متولد شده بود.

هم چنین كم وزن ترین نوزاد دختر هم در سال ۲۰۱۵ میلادی در آلمان تنها با وزن ۲۵۲ گرم متولد شده بود.
شانس زنده ماندنِ نوزادان كم وزن در پسران به صورت قابل توجهی نسبت به نوزادان كم وزنِ دختر پایین تر است. باآنكه علت این مورد هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است اما تصور می شود بخشی از دلیل آن مربوط به سرعت پایین تر رشد ریه ها در كودكان پسر باشد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، طبق اعلام یونیسف ژاپن یكی از پایین ترین میزان مرگ و میرهای نوزادان را در جهان به خود مختص كرده است.1397/12/08
16:13:48
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: بیمار , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان