رییس واحد میانجیگری دادگستری میبد مطرح كرد؛

ازدواج هایی به عشق لباس عروس

ازدواج هایی به عشق لباس عروس

خاتون یار: رئیس واحد میانجیگری دادگستری میبد، ازدواج در سنین پایین را یكی از معضلات كنونی این شهرستان خواند و در مورد لطمه های اجتماعی این اقدام برای خانواده ها خصوصاً دختران آگهی داد.


علیرضا آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، یكی از معضلات جامعه كنونی میبد را ازدواج های در سنین پایین خواند و اظهار داشت: ازدواج در سنین پایین خصوصاً برای دختران همراه با لطمه هایی جدی است ولی متاسفانه اغلب خانواده ها از آن غافل هستند.
وی ضمن آگهی به خانواده ها در مورد پیامدها و لطمه های ازدواج در سنین پایین، از خانواده ها خواست تا در این رابطه آگاه باشند و به چنین ازدواج هایی بویژه در مورد دختران ۱۴ و 15 ساله یا سنین پایین تر تن در ندهند.
آقایی، ازدواج در سنین پایین را زنگ خطری برای جامعه امروزی ذكر و در این باره اشاره كرد: یك دختر در سن پایین به هیچ وجه نمی تواند یك زن كامل محسوب شود و حتی بدن او باز برای مسائل زناشویی آمادگی لازم را ندارد پس سپس گذشت چند ماه از زندگی دلسرد می شود.
به گفه ی وی، از طرف دیگر دختران خیلی از لذت های زندگی را خصوصاً در سنین پایین، در خانه پدرشان تجربه خواهند كرد ولی با ازدواج این بخش از تجارب زندگی باز از آنها سلب می شود پس خانواده ها باید به این مساله اهمیت دهند تا به مشكل بر نخورند.
رئیس واحد میانجیگری دادگستری میبد اشاره كرد: یك پسر در سن ۲۵ سالگی بعنوان یك مرد كامل نیازمند زنی كامل جهت زندگی خود است و دختری با سن كم از بسیاری جهات چنین آگاهی و آمادگی را ندارند و انجام چنین پیوندهایی با مشكلات متعددی همراه خواهد شد.
وی ضمن سفارش مجدد به پرهیز از ازدواج های زودهنگام و در سنین پایین، اظهار نمود: در چنین مواردی خانواده ها حتماً باید همت كنند و با صرف هزینه و دریافت مشاوره، معیارهای ازدواج، آنالیز شخصیت، جسمی و روحی طرفین، به صورت منطقی مبادرت به ازدواج كنند.
آقایی، یكی از گلایه های اصلی از خانواده ها را اهمیت ندادن به نظرات مشاوران خانواده ذكر كرد و اضافه كرد: امروز افراد برای دریافت گواهینامه رانندگی هزینه های زیادی را صرف می كند؛ كتاب می خواند، در دوره های آموزشی مربوطه شركت می كند، وقت می گذارند و آزمون می دهند تا این مدرك مهم برای رانندگی را كسب كنند.
وی افزود: حتی برخی افراد با وجود نداشتن خودرو برای كسب این مهارت مبادرت به صرف زمان و هزینه می كنند ولی برای مسئله ی مهمی مثل ازدواج و برگزیدن همسر به بهانه صرف هزینه و زمان حاضر به استغفاده از نظرات مشاور نیستند.
وی عنوان كرد: بیشتر دخترانی كه در سنین پایین ازدواج می كنند، پس از مواجهه با مشكلات زناشویی و در هنگام بازگشت به واحد میانجیگری اقرار می كنند كه زمان ازدواجمان نبوده و فقط به عشق لباس عروس و بدون آگاهی ازدواج كردند.
این مسئول با تاكید بر اهمیت مشاوره های پیش از ازدواج، اظهار داشت: متاسفانه این مساله در جامعه فرهنگ سازی نشده و بعضاً پدر عروس مخالف گفت و گو، مشاوره و بررسی روحیات طرفین پیش از ازدواج با حضور خانواده هاست.
وی از كوشش برای ایجاد یك مركز مستقل برای مشاوره پیش از ازدواج در میبد آگاهی داد و اشاره كرد: نظر به وضعیت نامطلوب ازدواج های منطقی و اصولی در میبد، ایجاد این مركز لزوم دارد و تلاش داریم با تعریف ان در چارچوب یك مركز مشاوره تفریحی، امكانی فراهم آوریم كه خانواده ها و زوج ها با حضور در این مركز و شركت در جلسات گوناگون با یكدیگر حرف بزنند و تفاوت ها و تفاهم های یكدیگر را با حضور مشاور بررسی نمایند.
آقایی اضافه كرد: زندگی درخواست درس خواندن یا رفتن خانه پدر نیست بلكه زندگی ایثار، عشق و از خودگذشتگی است و خیلی از مسائل پیش بینی نشده در طول زندگی به وجود می آید كه دختران سنین پایین قادر به هضم آن نیستند.
رئیس واحد میانجیگری دادگستری میبد اصرار كرد كه حتماً انجام ازدواج خصوصاً در موارد سنین پایین با مشورت مشاوران مرتبط صورت گیرد تا درصورتی كه انجام آن به صلاح طرفین نبود، صورت نگیرد یا از بروز مشكلات بعدی پیشگیری و از شدت آنها كاسته شود.1397/12/06
14:19:24
5.0 / 5
4820
تگهای خبر: آموزشی , زندگی , مهارت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان