آیت الله سبحانی: كارهای وزیر بهداشت سابق دنبال شود

آیت الله سبحانی: كارهای وزیر بهداشت سابق دنبال شود

خاتون یار: آیت الله سبحانی با تجلیل از خدماتی كه در زمان وزیر سابق بهداشت عرضه شد، عنوان كرد: كارهایی كه آقای دكتر قاضی زاده هاشمی انجام داده اند را دنبال كنید؛ اینكه برنامه های ایشان اقتصادی هست یا نه مبحث دیگری است؛ اما وزیر پیشین با نیتی صالح آمدند و ما موافق نبودیم كه در وسط راه كار را رها كنند؛ حال كه اینگونه مصلحت دیدند شما همانگونه كارها را ادامه دهید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آیت الله سبحانی بامداد امروز در دیدار با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی كه در دفتر این مرجع برگزار شد، با تجلیل از خدماتی كه در زمان وزیر سابق بهداشت عرضه شد، عنوان كرد: كارهایی كه آقای دكتر قاضی زاده هاشمی انجام داده اند را دنبال كنید؛ اینكه برنامه های ایشان اقتصادی هست یا نه مبحث دیگری است؛ اما وزیر پیشین با نیتی صالح آمدند و ما موافق نبودیم كه در وسط راه كار را رها كنند؛ حال كه اینگونه مصلحت دیدند شما همانگونه كارها را ادامه دهید.
وی با تاكید بر ضرورت استمرار طرح ارتقا سلامت، اضافه كرد: دشمنان برای تولید تفرقه و اختلاف میان مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نمی كنند؛ فلذا این مهم می باشد كه مردم ببینند وزیر جدید طرح ها و كارهای وزیر قبلی را پیگیری و دنبال می كند و دو زیر مكمل همدیگرند؛ این همكاری ها باعث انسجام و نمایش همدلی میان مدیران و نشان دهنده وحدت مسئولان نظام اسلامی در امر خدمت رسانی به مردم است.
این مرجع تقلید با انتقاد از روند كند ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی (خاتم) و كمبود مراكز درمانی در قم اظهار نمود: سالهاست كلنگ ساخت این بیمارستان در شهرك پردیسان زده شده اما هیچ خبری از آن نمی شنویم؛ امیدواریم كه راه اندازی این بیمارستان چه زودتر به ثمر نشسته و نیازهای مردم را مرتفع سازد.
وی در مورد خدمات رسانی بهداشتی در روستاها، تصریح كرد: در روستاها عرضه ی خدمات با مشكلاتی همراه می باشد اما باید با تلاش بیشتر و نظارت گسترده تر برای خدمت رسانی مناسب به روستاها تلاش نماییم.
آیت الله سبحانی با تاكید بر اهمیت مبحث بهداشت و درمان از نظر اسلام، بیان كرد: مبحث بهداشت و درمان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و شریعت و فقه اسلام با طب و طبیب رابطه ی نزدیكی دارند؛ مثلاً اگر طبیب تشخیص دهد كه روزه گرفتن برای شخصی ضرر دارد، مراجع حكم می دهند كه فرد نباید روزه بگیرید.
وی با اشاره به اشتراكات میان طبابت و فقاهت، خاطرنشان كرد: ما دو گروه هستیم كه در یك مسیر حركت می نماییم، مبحث را شما معین می كنید و حكم فقهی را علما و مراجع می گویند؛ یعنی فقیه در تمام مسائلی كه نیاز به نظر طبیب باشد، اول نظر او را می پرسد و بعد حكم شرعی را می دهد كه این نشان دهنده رابطه تنگانگ این دو گروه است.
این مرجع تقلید با انتقاد از كمبود پزشك در بعضی مناطق كشور، تصریح كرد: مثلاً در منطقه ارسباران آذربایجان كه با كمبود پزشك روبروست؛ زنان آبستن این منطقه برای رسیدن به پزشك باید به شهرهای اطراف سفر كنند كه در این زمینه با مشكلاتی مواجه می شوند؛ البته كارهای زیادی در زمینه بهداشت و درمان در این منطقه انجام شده است اما باید توسعه یابد.1397/11/19
02:57:25
5.0 / 5
4039
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان