پرداخت عیدی بازنشستگان كشوری تا آخر بهمن و همراه با حقوق

پرداخت عیدی بازنشستگان كشوری تا آخر بهمن و همراه با حقوق

به گزارش خاتون یار مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری آخرین اخبار از زمان پرداخت عیدی، وام و سفرهای بازنشستگان را اعلام نمود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، جمشید تقی زاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینكه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و اقدامات خوبی در این مدت صورت گرفته است اظهار داشت: افق های روشنی پیش روی ما قرار گرفته است.
وی ادامه داد: امروز خبرهای خوشی برای بازنشستگان داریم. بر مبنای طرح " در خانه نمانیم" اعتبارات سفرها را تا ۲۵ درصد افزایش می دهیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اشاره به اینكه پارسال حدود ۱۰۰ هزار سهمیه و امسال ۲۰۰ هزار سهمیه سفر داشتیم اظهار داشت: با دستور وزیر رفاه اخیراً این سهمیه ۲۵ درصد افزایش یافته و ۵۰ هزار سهمیه برای سفر اضافه شده كه با كمك هزینه ۷۴۰ هزار تومان برای یك بازنشسته و همراه انجام می شود.

تخفیف ۷۰ درصدی هتل های ایرانگردی برای بازنشستگان
تقی زاده افزود: ۷۰ درصد تخفیف برای بازنشستگان در هتل های ایرانگردی و جهانگردی درنظر گرفته بودیم كه ادامه دارد. تا امروز یك میلیون سفر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در طول سالهای گذشته انجام شده است.

آغاز ثبت نام برای پرداخت «وام» در سال ۹۸
تقی زاده با اشاره به اینكه قول داده بودیم به ۴۰۰ هزار نفر وام بدهیم و قرار بود ۲۰۰ هزار نفر را تا آخر سال پوشش دهیم اضافه كرد: تابحال برای ۱۳۵ هزار نفر عملیاتی شده و از آن بهره برده اند و مابقی تا آخر سال پرداخت می شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اشاره به اینكه ثبت نام ۲۰۰ هزار وام برای سال ۹۸ از اول بهمن شروع شده و تا آخر اسفند ادامه دارد اظهار داشت: از اول فروردین اعطای وام ۲۰۰ هزار نفر دیگر را شروع می نماییم.

پرداخت «عیدی» تا آخر بهمن
تقی زاده همینطور اعلام نمود كه طبق وعده رئیس سازمان برنامه، عیدی بازنشستگان كشوری تا آخر بهمن همراه با حقوق به نحو شایسته پرداخت می شود.
تقی زاده همینطور با اشاره به اینكه كلنگ پنجاهمین خانه امید را در سقز به زمین زدیم اظهار داشت: امید است برای سال ۹۸ هم خبرهای خوشی برای بازنشستگان داشته باشیم.
به قول مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، در بخش بیمه تكمیلی هم ۳۰ درصد افزایش اعتبار بر اساس دستور وزیر رفاه داریم و اعتبار آن به ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد. ۳۵ هزار بازنشسته بیماری های خاص را تحت پوشش قرار دادیم و تلاش مان بر این است كه بیشترین پوشش را برای این افراد داشته باشیم.

تمام اختیارات خویش را به كانون ها تفویض می كنیم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اشاره به اینكه تمام اختیارات خویش را به كانون ها تفویض می نماییم اظهار داشت: در بخش های دیگر تلاش مان بر این بوده است كه قانون مدیریت خدمات كشوری را با استفاده از نمایندگان مجلس دنبال نماییم. حالا گروه های پنج گانه تشكیل شده و در كمیسیون های مختلف در جریان است و امیدواریم سال آینده بتوانیم مصوبه خوبی از مجلس بگیریم و اساساً از دستاوردهای مهمی است كه می تواند بسیاری مشكلات را حل كند.
تقی زاده با اشاره به اینكه تلاش می نماییم امروز آپادانا سرام كارش را به نحو شایسته انجام دهد اظهار نمود: صبا فولاد بیشترین تولیدات را در بخش فولادهای اسفنجی دارد و كارهای ویژه ای در این بخش انجام شده است.

آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان
تقی زاده درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان هم اظهار داشت: همسان سازی به كمیسیون تلفیق رسیده و امید است در صحن مجلس حال و هوای خوبی برای بازنشستگان با مصوبات همسان سازی مجلس رقم بخورد.
وی ادامه داد: برای سال آینده به ۱۵ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی نیاز داریم. پیشنهاد دولت ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان بوده است. پیشنهاد كمیسیون اجتماعی به كمیسیون تلفیق ۸، ۰۰۰ میلیارد تومان دیگر بوده اما هنوز نهایی نشده است.

شركت های مشترك صندوق بازنشستگی با شستا تفكیك می شوند
وی درباره حاكمیت شركتی اظهار داشت: در جهت دستور وزیر رفاه نخستین قدم این است كه تمام شركت های مشترك با شستا را تفكیك نماییم تا حاكمیت شركتی را داشته باشیم. ۹۰ درصد كار انجام شده و ۱۰ درصد باقی مانده را بزودی تكمیل می نماییم. نسبت به توانمندسازی مدیریت ها هم برنامه هایی در حال انجام می باشد.
تقی زاده درباره خروج از بنگاهداری هم اظهار داشت: تلاش مان بر این است در زیرمجموعه رفاه هولدینگ های قدر و پرقدرتی را در بخش های تخصصی تولید نماییم تا در رقابت با شركت های بزرگ كارهای خوبی انجام دهیم. تلاش شد ۹ شركت را از حالت زیان دهی خارج نماییم اما زمان بر است. هر هیئت مدیره ای كه منصوب می نماییم برنامه ها و تخصص هایش را می گیریم و بعد در صورت تأیید اجازه ورود به كار را به او می دهیم.




1397/11/09
23:40:52
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان