معاون پژوهشی دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران خبر داد

برگزاری كارگاه نقش تحریك الكتریكی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سكته مغزی

برگزاری كارگاه نقش تحریك الكتریكی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سكته مغزی

به گزارش خاتون یار عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: فناوری مدرن در خدمت تكنیك های توانبخشی می تواند بازتوانی اختلالات حركتی، گفتار، زبان و شناخت ناشی از سكته مغزی را سرعت بخشد.


دكتر احمدرضا خاتون آبادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: سكته مغزی سومین عامل مرگ و میر در دنیاست و متاسفانه این بیماری در ایران رو به افزایش است.
معاون پژوهشی دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران خاطرنشان كرد: خوشبختانه هم اكنون با تهیه راهنماهای مدیریت سكته مغزی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درمان اولیه این گروه از بیماران پیشرفت كرده است.
وی ادامه داد: آنچه پس از مراحل اولیه سكته مغزی بسیار حائز اهمیت می باشد، اقدامات توانبخشی است كه باید در زمان مناسب صورت پذیرند.
خاتون آبادی اظهار داشت: به تازگی با گسترش ورود فناوری به جامعه پزشكی، توانبخشی از این امر مستثنی نبوده و روش های نوینی در این زمینه به كمك علوم توانبخشی آمده اند.
عضو هیئت علمی گروه گفتاردرمانی دانشكده توانبخشی خاطرنشان كرد: یكی از این روش ها استفاده از تحریك الكتریكی مغز است كه به طور گسترده ای در سطح جهان مورد استقبال قرار گرفته و نتایج قابل توجهی گزارش شده اند.
معاون پژوهشی دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار نمود: دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران در این راستا كارگاهی دو روزه در تاریخ های ۲۴ و ۲۵ دی را به طور اختصاصی برای نخستین بار به نقش تحریك الكتریكی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سكته مغزی برگزار می نماید.
خاتون آبادی اضافه كرد: در این كارگاه كه با حضور پروفسور. Michael Nitsche مدیر دپارتمان روانشناسی و علوم اعصاب مركز تحقیقات Leibniz دورتموند آلمان برگزار می گردد به مبانی و كاربرد روش تحریك الكتریكی مغز در سكته مغزی از ابعاد زبانی، گفتاری، حركتی، شناختی پرداخته می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در این كارگاه دكتر رضا رستمی، روانپزشك و عضو هیئت علمی دانشكده روانشناسی دانشگاه تهران، دكتر آزاده شادمهر عضو هیئت علمی گروه فیزیوتراپی دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران و این جانب عضو هیئت علمی گروه گفتاردرمانی دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران قسمت های مرتبط را عرضه خواهند داد.
خاتون آبادی اضافه كرد: برگزاری كارگاه هایی با رویكرد استفاده از فناوری در درمان و توانبخشی اختلالات و بیماری های در دستور كارمان قرار دارد و در صورت نیاز این دوره را دوباره برگزار خواهیم كرد.1397/10/16
14:16:15
5.0 / 5
4069
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان