اتصال 3 مغز و امكان به اشتراك گذاری افكار

اتصال 3 مغز و امكان به اشتراك گذاری افكار

خاتون یار: محققان دانشگاه های آمریكایی واشنگتن و كارنگی ملون توانستند مغز سه نفر را به گونه ای به یكدیگر متصل كنند كه امكان به اشتراك گذاری افكار برای آنها فراهم گردد و یك بازی آنلاین را به صورت مشترك انجام دهند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس، محققان برای تولید این سیستم كه نخستین رابط غیرتهاجمی مغز چندین انسان برای حل مساله است، از دو فناوری الكتروانسفالوگرافی یا نوار مغزی و فناوری تحریك مغناطیسی مغز بهره گرفتند.
محققان این سیستم ارتباطی جدید را BrainNet نام گذاری كردند و معتقدند این سیستم در آینده برای اتصال ذهن تعداد زیادی از افراد به یكدیكر حتی با استفاده از شبكه وب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در نخستین آزمایش این سیستم، الكترودهای دستگاه نوارمغزی به سر دو كاربر متصل شد و از آنها خواسته شد كه یك بازی آنلاین را انجام دهند و درباره چرخش یا عدم چرخش آجرهایی كه در این بازی به پایین سقوط می كنند، تصمیم بگیرند. كاربران باید برای اتخاذ این تصمیم به یكی از دو ال ای دی موجود در گوشه نمایشگر كه یكی با بسامد 15 هرتز و دیگری با بسامد 17 هرتز چشمك می زد نگاه می كردند. سیگنال های تولید شده توسط این ال ای دی ها توسط دستگاه نوار مغزی قابل شناسایی است.
این سیگنال ها با استفاده از یك كلاه تحریك كننده مغناطیسی با قابلیت تولید لكه های نوری چشمك زن موسوم به فسفن در مغز، به یك گیرنده ارسال می شد كه با مغز كاربر سوم ارتباط داشت. كاربر دریافت كننده در این آزمایش توانست انتخاب دو كاربر دیگر را تنها با ارتباط مغزی و با دقت 81.25 درصد تشخیص دهد.
در حال حاضر این سیستم می تواند اطلاعات را به صورت تك بیتی (یك بار چشمك زدن نور) منتقل كند، اما محققان امیدوارند با توسعه سیستم بتوانند حجم اطلاعات مخابره شده را بالا برند.
گزارش كامل این تحقیقات به صورت آنلاین انتشار یافته است.
علمی (6)**9259*2017


1397/10/13
13:56:06
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: تحقیقات , علمی , فناوری , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان