وضعیت قیمت تجهیزات پزشكی به روایت نمودار؛

پروتز زانو و استنت قلبی ارزان گردید

پروتز زانو و استنت قلبی ارزان گردید

به گزارش خاتون یار مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و كاهش قابل ملاحظه قیمت های تجهیزات و ملزومات پزشكی، ده ها میلیون یورو در كشور صرفه جویی ارزی شده است.


دكتر رضا مسائلی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به كاهش قابل توجه قیمت تجهیزات و ملزومات پزشكی پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، اظهار داشت: در حوزه تجهیزات تصویربرداری عمده پزشكی با عنایت به سیاست گذاری های وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت، كاهش قیمت خوبی را شاهد بودیم. به طوریكه قیمت دستگاه ام آر آی پیش از اجرای طرح تحول سلامت یك میلیون و 200 هزار یورو بود، اما با اجرای این طرح به 700 هزار یورو كاهش پیدا كرد و در این حوزه چهار میلیون و 600هزاریورو صرفه جویی ارزی را تجربه كردیم.
قیمت تجهیزات تصویربرداری عمده پزشكی چقدر است؟
وی اضافه كرد: در ادامه روند كاهش قیمت تجهیزات پزشكی تصویر برداری عمده، قیمت دستگاه سی تی اسكن 16 اسلایس از 400 هزار یورو به 240 هزار یورو كاهش پیدا كرده است. همینطور قیمت دستگاه آنژیوگرافی هم قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت 600 هزار یورو بوده است، اما حالا می بینیم كه روندی كاهشی داشته و به قیمت 500 هزار یورو رسیده است.

وی تصریح كرد كه به طور كلی با اجرای طرح تحول نظام سلامت و كاهش قابل ملاحظه قیمت های تجهیزات و ملزومات پزشكی، فقط در حوزه دستگاه های تصویربرداری عمده پزشكی 10 میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشته ایم.

وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به وضعیت قیمت لنزهای پرفروش جهانی قبل و پس از اجرای طرح تحول سلامت، اظهار داشت: پیش از طرح تحول سلامت یك نوع از لنزهای پرفروش جهانی با قیمتی بالغ بر 400 تا 500 هزار تومان در كشور به فروش می رسیدند كه پس از اجرای این طرح، قیمت آنها به 245 هزار تومان كاهش پیدا كرده است. همینطور نوع دیگری از این لنزها از 265 هزار تومان به 169 هزار تومان رسیده است. در حوزه لنزهای پرفروش جهانی هم شاهد یك صرفه جویی 550 میلیارد ریالی در كشور بوده ایم.
استنت های قلبی ارزان شدند
وی درباره تغییر قیمت استنت های قلبی در خلال سال های اجرای طرح تحول هم افزود: قیمت استنت های قلبی برندهای پرفروش پیش از طرح تحول سلامت 800 یورو بود كه هم اكنون به 300 یورو كاهش یافته است. بر این اساس كاهش قیمتی 70 درصدی را در استنت های قلبی شاهد بودیم. همینطور از زمان اجرای طرح تحول سلامت تابحال در این حوزه 300 میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشته ایم.


نگاهی به وضعیت قیمتی پروتزهای زانو
وی با اشاره به اینكه قیمت پروتزهای زانو هم طی سال های اجرای طرح تحول نظام سلامت از 1400 دلار به 1100 دلار كاهش پیدا كرده است، اظهار داشت: در حوزه اسپاین (ستون فقرات) هم كاهش قیمت خوبی را در این سال ها داشته ایم. البته باید توجه كرد كه حوزه اسپاین به دو قسمت پیچ های پدیكولار و كیج تقسیم می گردد. بر همین مبنا در زمینه پیچ های پدیكولار قیمت هایمان از 109 یورو به 69 یورو كاهش یافته و در حوزه كیج هم قیمت ها از 217 یورو به 137 یورو كمتر شده است.


1397/10/11
22:57:07
5.0 / 5
4807
تگهای خبر: پزشك , سلامت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان