ارتباط بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی

ارتباط بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی

به گزارش خاتون یار گروهی از محقان آمریكایی در بررسی های خود مشاهده كردند: بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی مرتبط می باشد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است كه مبتلایان به بیماری التهابی روده همچون بیماری كرون و كولیت زخمی ۱۲ برابر بیشتر در معرض حمله قلبی هستند.

بیماری التهابی روده باعث می گردد دستگاه گوارش گرفتار التهاب مزمن شود. بیماری كرون و كولیت زخمی از شایع ترین انواع بیماری التهابی روده هستند. در مبتلایان به بیماری كرون، التهاب در تمامی قسمت های دستگاه گوارش مشاهده می گردد درحالی كه در مبتلایان به كولیت زخمی تنها روده بزرگ گرفتار التهاب می گردد.

محققان در تحقیقاتی كه در گذشته انجام گرفته وجود التهاب مزمن در بدن را با افزایش خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی - عروقی مرتبط دانسته بودند، ارتباط احتمالی بیماری هایی همچون كرون و كولیت زخمی با حمله قلبی به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته بود.

در این بررسی محققان به ارزیابی سوابق پزشكی بیشتر از ۲۹ میلیون نفر همچون ۱۳۲ هزار مبتلا به كولیت زخمی و ۱۵۹ هزار مبتلا به بیماری كرون پرداختند.

به گزارش خاتون یار به نقل از خبرگزاری رویترز، محققان با اشاره به اینكه در مدت زمان پنج سال مشاهده شد مبتلایان به بیماری التهابی روده ۲۵ درصد بیشتر از افراد دیگر در معرض حمله قلبی هستند، اظهاركردند: این بیماری باید فاكتور خطرزای مستقلی در بروز بیماری های قلبی به حساب آید.
1397/09/23
17:41:13
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان