مجوز درمان مجانی 20 میلیون بیمار روانی در فیلیپین صادر شد

مجوز درمان مجانی 20 میلیون بیمار روانی در فیلیپین صادر شد

خاتون یار: كوالالامپور - رودریگو دوترته رئیس جمهوری فیلیپین با امضای ؛قانون سلامت روان؛ مجوز عرضه خدمات درمانی مجانی به 20 میلیون نفر از بیماران روحی- روانی این كشور را صادر كرد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از رسانه های این كشور، دوترته بعد از آن این قانون را امضا كرد كه سازمان بهداشت جهانی نام فیلیپین را در لیست كشورهای با نرخ بالای خودكشی در دنیا قرار داد.
طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی هر روز هفت نفر فیلیپینی اقدام به خودكشی می كنند. فقط در سال در سال 2012 میلادی دو هزار و 558 نفر فیلیپینی خودكشی كردند.
این نرخ در بین كشورهای جنوب شرق آسیا هم در بالاترین سطح خود قرار دارد.
برپایه گزارش مراكز فیلیپینی میلیون های نفر در روستاها و شهرهای این كشور از بیماری های حاد روانی رنج می برند كه تابحال به علت هزینه های سنگین درمان، پیگیر رفع مشكلات ذهنی- روحی خود نبوده اند.
سناتور 'ریسا هونتیوروس'Senator Risa Hontiveros، نویسنده اصلی قانون سلامت روان به فیل استار اظهار داشت: نرخ شیوع بیماری های روانی در بین فیلیپینی ها زیاد است و ازاین رو اقدام ملی برای رفع این مشكل لزوم داشت.
وی با اشاره به اینكه روزانه هفت نفر از مردم فلییپین اقدام به خودكشی می كنند كه این امر نشان داده است اختلالات روانی در بین افراد زیاد است اما عموما افراد برای درمان خود اقدام نمی كردند.
نویسنده قانون سلامت روان فلییپین با عرضه آمار دیگری در این زمینه اظهار داشت: بررسی ها نشان داده است از هر 5 نفر فیلیپینی یك نفر دچار بیماری های مختلف روحی - ذهنی است و بنابراین درنگ در مورد اقدام دولت در این زمینه دیگر جایز نبود.
طبق قانون سلامت روان فلییپین تمام مراكز درمان روحی - روانی به نظام بهداشت و سلامت عمومی این كشور پیوستند و از حمایت های مالی دولت برخوردار می شوند.
این گونه بیماران می توانند در دوره درمان از خدمات مشاوره و همینطور دارویی و بیمارستانی در سراسر فیلیپین به صورت مجانی استفاده كنند.
علاوه براین مدارس و مراكز اداری هم باید از مشاوره های روانپزشكان برای دانش آموزان و كاركنان خود استفاده كنند.
برای روستائیان و فیلیپینی هایی كه در مناطق دور افتاده این كشور زندگی می كنند، دسترسی به خدمات بهداشتی - درمانی خیلی سخت است زیرا بیشتر این خدمات در مانیل پایتخت این كشور تجمع یافته است.
جمعیت فیلیپین بیش از 100 میلیون نفر است كه هم اكنون هر 250 هزار نفر بیماری روانی در این كشور از خدمات یك روانپزشك یا روانشناس استفاده می نمایند این درحالی است كه دولت فیلیپین به دنبال آن است تا این رقم به 50 هزار نفركاهش یابد كه به مفهوم توسعه خدمات درمانی دراین كشور است.
طبق گزارش رسانه های فیلیپین در قبال هر 100 هزار بیمار روانی فقط 4.5 تخت بیمارستانی وجود دارد كه این نشان دهنده عقب افتادگی شدید خدمات بیمارستانی این كشور در درمان بیماری های روحی- روانی است.
براساس قانون سلامت روان فیلیپین مقرر است بودجه خدمات روانی كه هم اكنون صرفا 5 درصد از كل بودجه بهداشت این كشور را به خود اختصاص داده، افزایش یابد.
آساق **1599 **1663 88


1397/04/01
12:16:43
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان