رئیس سازمان نظام روانشناسی تاكید كرد

کوشش برای تسهیل ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره

کوشش برای تسهیل ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره

به گزارش خاتون یار، رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اظهار داشت: تلاش می نماییم با برنامه ریزی درست زمینه ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره را در جامعه بهتر و آسان تر سازیم و لطمه های اجتماعی ناشی از مشکلات روانشناختی را کاهش دهیم.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، علی فتحی آشتیانی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس سازمان نظام روانشنای و مشاوره کشور که با حضور وزیر علوم برگزار گردید، اظهار داشت: خودرا نماینده همه جامعه روان شناسی و مشاوره کشور می دانم و امیدوار هستم با ارائه خدمات بهتر رضایت همکاران خودرا جلب نماییم.

وی اشاره کرد: تلاش می نماییم با برنامه ریزی درست زمینه ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره را در جامعه بهتر و آسان تر سازیم و لطمه های اجتماعی ناشی از مشکلات روانشناختی را کاهش دهیم.

محمد علی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با اشاره به سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل درباب اهمیت خانواده، اظهار داشت: طرح این مساله توسط رییس جمهور که مورد استقبال همه کشورها قرار گرفت نشان دهنده اهمیت خانواده در جمهوری اسلامی ایران است و مجموعه روان شناسی و مشاوره کشور نیز باید توجه ویژه به حفظ و ارتقاء خانواده را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

وی، اضافه کرد: وقتی جمهوری اسلامی ایران توجه به خانواده را به عنوان شعار در یک مجمع بین المللی مهم مطرح می کند، نشان میدهد جمهوری اسلامی ایران، سلامت و سعادت را برای کل بشریت آرزو می کند.

زلفی گل، ضمن تبریک به رییس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور و اعضاء شورای مرکزی دوره پنجم از تمام دست اندرکاران برگزاری انتخابات خصوصاً نمایندگان وزارتین بهداشت و علوم، نمایندگانی از کمیسیون های اجتماعی و آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و دستگاه های دیگر که در بحث اجرا و نظارت در این انتخابات دخیل بودند تقدیر کرد.

وزیر علوم ضمن تقدیر از فداکاری های شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس، با تأکید بر اینکه امنیت امروز نظام جمهوری اسلامی بر اثر فداکاری و خون پاک هزاران شهید به دست آمده است، اشاره کرد: همه باید اهتمام نماییم در امتداد ارزش های اسلامی و انقلابی فعالیت نماییم و اگر خدایی نکرده از این مسیر منحرف شویم، به شهدا ظلم کرده ایم.

ابراهیم نعیمی، نماینده وزیر علوم در هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، در این جلسه با ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات در دوره پنجم، اظهار داشت: برمبنای قانون تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در سال ۸۲، وزیر علوم متولی برگزاری انتخابات شناخته شده بود و از آن جا که در سال ۹۹ دوره قانونی فعالیت شورای مرکزی دوره چهارم به انتها رسیده و در سال ۱۴۰۱ نیز مدت فعالیت قانونی رییس سازمان پایان یافته بود، کارشناسان حقوقی و مجموعه دولت این نظر را داشتند که همانند دوره اول باید وزارت علوم، انتخابات سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور را برگزار کند.

وی، اضافه کرد: مدت فعالیت شورای مرکزی دوره چهارم نظام روان شناسی و مشاوره، ۴۰ ماه پیش به انتها رسیده بود، اما مقاومت های زیادی برای برگزاری انتخابات وجود داشت.

نماینده وزیر علوم در شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، افزود: وزارت علوم، مطالبه جامعه روان شناسی و مشاوره کشور را شنید و با مصوبه هیئت دولت و با دستور وزیر علوم انتخابات دوره پنجم با هماهنگی مراکز مشاوره دانشگاه های کشور انجام شد که با استقبال جامعه روان شناسی و مشاوره کشور مواجه و نسبت به دوره قبل، دو برابر اعضا در انتخابات ۲۷ مرداد سال جاری شرکت کردند.

وی، اظهار داشت: این انتخابات در ۵۰ دانشگاه با ظرفیت مراکز مشاوره و با مشارکت دو برابری رأی دهندگان انجام شد و بعد از طی تشریفات قانونی و رأی شورای مرکزی، علی فتحی آشتیانی به عنوان رییس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور انتخاب و حکم وی توسط رییس جمهور ابلاغ گردید.
منبع:

1402/07/07
12:49:50
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان