پدر سه قلوهای دهدشتی مسؤلان حمایت و کمکم کنند

پدر سه قلوهای دهدشتی مسؤلان حمایت و کمکم کنند

به گزارش خاتون یار، کهگیلویه و بویراحمد نوزادان سه قلوی دهدشتی در اتاق عمل بیمارستان امام سجاد یاسوج بعد از حدود ۱۰ سال متولد شدند.


"محمد طهماسبی"، رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از تولد نوزادان سه قلو در این بیمارستان خبرداد و اظهار داشت: یک زن ۳۶ ساله بعد از نازایی ثانویه طی اولین زایمان خود و در ۳۳هفتگی با انجام عمل سزارین در اتاق عمل این بیمارستان صاحب سه فرزند شد.
وی ادامه داد: این خانم که به دلیل نازایی ثانویه تحت درمان و دارو بود، روز پنجشنبه ۱۵ دیماه ۱۴۰۱ با "ای. وی. اف" در بیمارستان امام سجاد شهر یاسوج صاحب دو فرزند پسر و یک دختر شد.
طهماسبی با اشاره به اینکه مادر ۱۰ روز پیش از زایمان با علایم فشارخون در بیمارستان بستری بود، اظهارکرد: هر سه نوزاد سه قلوی این خانم در قسمت مراقبت های ویژه نوزادان(NICU) این بیمارستان بستری هستند، نوزاد دختر الان زیر دستگاه هست و اما حال عمومیش خوب است و دو نوزاد پسر هم تا روز گذشته زیر دستگاه بودند اما از زیر دستگاه خارج و خالشان خوب است.
رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج تصریح کرد: وزن هر کدام یک کیلو و ۵۰۰ تا یک کیلو و ۶۰۰ گرم بوده و مادر با حال عمومی خوب ترخیص شده اما نوزادان در قسمت مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان بستری هستند.
روح الله کشاورز زاده، پدر این سه قلوها هم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: بعد از حدود ۱۰ سال انتظار صاحب سه فرزند شدم و از این که لطف خداوند شامل حالم شده خوشحال هستم.
وی با اشاره به اینکه اهل روستای "سمغان" شهرستان کهگیلویه و ۳۸ سن دارم و در شیراز به شغل کارگری ساختمان مشغول هستم، اضافه کرد: با عنایت به شرایط اقتصادی و شغل کارگری که دارم، نمی توانم هزینه نوزادان را تأمین کنم و انتظار دارم مسؤلان حمایت های لازم را داشته باشند.
کشاورز زاده اظهارکرد: طی این ۹ سال تنها با کارگری و گرفتن پنج ۶ وام در شیراز تحت نظر دکتر بودیم تا این که خدا نظری به ما انداخت و صاحب سه قلو شده ایم که از خداوند شاکرم الان خوشحالم اما با عنایت به این شرایط مالی خودم و وضعیت اقتصادی جامعه توان مالی لازم را ندارم که تقاضای کمک و پشتیبانی از مسؤلان دارم.
پدر این سه قلوها با اشاره به اینکه تا هم اکنون کارگری می کردم و خرج خانواده را تأمین می کردم اما از این به بعد دیگر باید به بچه داری کمک همسرم بپردازم که امکان کار کردن برایم فراهم نیست، خاطرنشان کرد: زیر پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستم و خانه هم ندارم.
قابل ذکر است که در ۹ ماهه سال جاری ۲۷۶ واقعه ولادت حاصل از چندقلوزایی در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید که از این تعداد ۱۳۰ واقعه دوقلو، چهار واقعه سه قلو و یک واقعه چهارقلو بوده است.
منبع:

1401/10/18
14:05:13
0.0 / 5
359
تگهای خبر: بیمار , خانواده , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان