رایزنی برای افزایش حقوق بازنشستگان فولاد

رایزنی برای افزایش حقوق بازنشستگان فولاد

به گزارش خاتون یار، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ضمن اشاره به این که طی رایزنی با دولت و مجلس پیگیر افزایش حقوق بازنشستگان هستیم، اظهار داشت: سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان را گسترش خواهیم داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حسین عامریان در سخنانی در نشست با کانون های بازنشستگی فولاد خاطرنشان کرد: در مبحث درمان تلاش زیادی کردیم تا مشکلات این حوزه را حل نماییم و خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته سرانه درمان بازنشستگان فولاد دو برابر شد.
وی ادامه داد: افزایش دو برابری سرانه درمان بازنشستگان فولاد در مقایسه با سایر صندوق ها کم سابقه است و باکیفیت ترین خدمات درمانی به بازنشستگان صندوق ارائه می شود. ضمن این که بازنشستگان از پرداخت فرانشیز هم معاف شدند و مبلغ هزینه پرداختی خدماتی همچون سمعک، عینک پرستاری نگهداری و دارو هم امسال افزایش قابل توجهی داشته که جزئیات آن برای بازنشستگان عزیز اطلاع رسانی شده است.
عامریان اضافه کرد: در مورد وام ضروری بازنشستگان هم در صدد هستیم تا مبلغ و تعداد وام گیرندگان را افزایش دهیم و جزئیات این مورد بعد از نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.
عامریان ضمن اشاره به برنامه صندوق برای توسعه سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان فولاد اظهار داشت: مراکز اقامتی بازنشستگان در مشهد مقدس را افزایش داده ایم و درحال رایزنی جهت استفاده بازنشستگان از مراکز اقامتی قشم، شمال و اردبیل هستیم. تلاش می نماییم بهای تمام شده سفرها را کاهش داده و حتی یارانه سفر برای آن دسته از بازنشستگانی که دریافتی کمتری دارند تعریف نماییم.
وی در مورد حق مناطق جنگی بازنشستگان فولاد هم اظهار داشت: در رابطه با این مورد یک خلاء قانونی وجود دارد که همه برای حل آن باید دست به دست هم دهیم. در این خصوص کمک و تعامل نمایندگان استان خوزستان در مجلس هم می تواند موثر باشد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد افزود: می خواهیم سرمایه گذاری های جدیدی در شرکتهای تابعه انجام دهیم تا آینده صندوق بیمه شود. ضمن این که با انجام سرمایه گذاری های جدید و اصلاح ساختار شرکت ها آنها را به سوددهی برسانیم. البته در بعضی شرکت ها مشکلاتی نظیر استخدام هایی خارج از استانداردهای مربوطه و بهره وری پایین نیروی انسانی را داریم؛ اما به رغم همه این موارد روند جذب سرمایه گذاری مناسب می باشد و به صورت مثال ما امسال 15 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در سنگ آهن مصوب کردیم.
وی در مورد افزایش مجدد حقوق بازنشستگان امسال هم اظهار داشت: از همان زمانی که بحث افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان عنوان شد مبحث افزایش حقوق بازنشستگان فولاد را شخصا پیگیری کردم. در این خصوص جلسات زیادی داشتیم و حتی با معاونت اول رئیس جمهور، مقام عالی وزارت، مدیران سازمان برنامه و نمایندگان مجلس مکاتبات مفصلی را انجام داده و در این رایزنی ها، دغدغه و انتظارات بازنشستگان فولاد را مطرح کردیم.
عامریان اظهار داشت: البته هر صندوق شرایط خاص خودش را دارد و ما جزئی از خانواده بزرگ وزارت کار و دولت هستیم. اما بازنشستگان عزیز ما خودشان آگاه هستند که صندوق فولاد در مورد افزایش مجدد حقوق ها تصمیم گیرنده نیست. باید ببینیم دولت در نهایت در مورد این مورد به چه راهکاری می رسد ولی ما همچنان پیگیر مبحث هستیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار داشت: در عین حال باید شرایط دولت و کشور را در رابطه با افزایش حقوق ها درک نماییم و مبحث را جزیره ای نبینیم.

عامریان گفت بازنشستگان سایر صندوق ها هم که متوسط حقوقشان از صندوق فولاد کمتر است هم انتظار افزایش حقوق خویش را دارند؛ بنابراین باید در عین پیگیری حقوق بازنشستگان فولاد شرایط دولت را هم درک کرد.

طبق گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، وی در مورد رد دیون هم اظهار داشت: در گذشته رد دیون مناسبی به صندوق فولاد انجام نشده است. ما انتظار بحقی داریم که در مورد مطالبات دولت به صندوق، شرکتهای سوددهی واگذار شود؛ چونکه در گذشته شرکت هایی به صندوق واگذار شد که عموما زیان آور و یا در آستانه زیان ده شدن بودند. در این خصوص با همراهی کانون ها برای واگذاری سهام شرکتهای سودده به صندوق در برنامه هفتم رایزنی خواهیم کرد.
1401/06/19
23:49:12
0.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان