۶۰ درصد معتادان شاغل هستند

۶۰ درصد معتادان شاغل هستند

به گزارش خاتون یار، رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به اینکه ˮپیشگیریˮ در اولویت این سازمان قرار دارد اظهار داشت: به حدی جریان اعتیاد فزایند شده که برخی چیزها فوریت یافته که این فوریت همان جمع آوری معتادان متجاهر است البته نگهداری یک جای همه معتادان باید حل و اصلاح گردد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد عباسی در روز نخست از نشست تخصصی معاونان، مشاوران، مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای کشور که با عنوان "پیشگیری از اعتیاد، مشارکت های مردمی و اشتغال بهبود یافتگان" امروز دوشنبه (۱۴ شهریور) برگزار شد، اظهار نمود: اگر بخواهیم حلقه های ارتباطی میان معتادان و قاچاقچیان را قطع و از ورود افراد جدید به چرخه ویرانگر اعتیاد جلوگیری نماییم باید بدانیم روش های قبلی جواب نمی دهد و برای تقویت قبح این عمل باید برخورد ما بازدارنده واقعی باشد.


نگهداری یک جای معتادین متجاهر غلط است

معتادانی که برای بار اول و دوم جمع آوری شده اند باید به غیر از دیگر معتادان نگهداری شوند
وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد معتادان، شاغلین هستند و گرچه عامل بیکاری می تواند شتاب دهنده باشد اما عامل مستقیم نیست، افزود: نگهداری یک جای همه معتادان باید حل و اصلاح گردد. نگهداری افرادی که بار اول و در نهایت دوم است که جمع آوری شده اند حتما باید به غیر از دیگر معتادان باشد.
وی با تکیه بر نادرست بودن نگهداری یک جای معتادین متجاهر، تصریح کرد: نگهداری یک جای معتادین متجاهر غلط است. معتادی که علاوه بر متجاهر بودن برای مثال ۷۲ جرم دیگر هم انجام داده است با جوانی که نخستین بار است جرمی انجام داده، نباید یک جا نگهداری شود. مشکل نگهداری یک جای معتادین متجاهر را باید حل نماییم. نگهداری افرادی که بار اول و در نهایت بار دوم است که جمع آوری شده اند؛ حتما باید به غیر از دیگر معتادان باشد.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و معاون وزیر ضمن اشاره به تاکید وزیر کشور بر اهمیت جمع آوری معتادان متجاهر، خاطرنشان کرد: وزیر کشور خطاب به استانداران تصریح کرد که «باید همه معتادان متجاهر را ولو این که امکانات و جا نداشته باشید و چادر بزنید، باید جمع آوری کنید». منظور وزیر آن بوده است که باید فکری برای این امر کرد. نباید آلودگی ها مردم را رنج دهد و نگران کند.
عباسی همینطور با تکیه بر لزوم بهینه کردن روش نگهداری و تربیتی معتادان، خاطرنشان کرد: اولا وضعیت موجود را باید اصلاح نماییم، دوما در حوزه روشهای مبارزه با مواد مخدر باید انقلاب و دگرگونی اساسی انجام دهیم. در جلسه شورای اجتماعی آینده هم یکی از دستورات کار ما همین "تصمیم تحول آفرین" در این امر است.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعتقاد دارد که نگهداری معتادین متجاهر باید بازدارنده باشد.
عباسی با اشاره به اینکه شاید عده ای از معتادان بخواهند واقعا به زندگی سالم و دور از اعتیاد برگردند و خویش را اصلاح کنند و هم ضمن اشاره به اهمیت هم افزایی دستگاه ها برای مبارزه با مواد مخدر، توضیح داد: همه دستگاه ها را باید در صحنه آورد و برای این کار اراده محکم و بسیج عمومی همه دستگاه ها را نیاز داریم. تفاوت ما با دنیا بخصوص با کشوری نظیر آمریکا در مبارزه با مواد مخدر اینست که ملت ما ستم دیده و قربانیان توسعه های بین المللی استکباری هستند اما سایر کشورها ضمن این که خودشان در رنج اند اما عامل این امور هم هستند.
وی ضمن اشاره به سخنان رهبری در مورد مبارزه قاطع و فراگیر با مواد مخدر و هم با اشاره به اینکه طی این سال ها حتما اقدامات زیادی در این عرصه شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: در این راه خدماتی انجام شده است اما روشن است فضای موجود اصلا مطلوب نمی باشد و هرچه زمان گذشته است اوضاع بدتر هم شده و این اوضاع تمام اقدامات ما را به چالش کشیده است.
عباسی با اشاره به اینکه اعتیاد جرم و در عین حال گناه است و باید با آن مقابله نمود، اضافه کرد: اگر جریان اعتیاد را در راس صدمه های اجتماعی بدانیم، باید امکانات و ابزار را در اختیار مبارزه با این حوزه قرار دهیم. آنچه تا کنون انجام شده اینست که از این امر جلوگیری شده است اما این روش ها خیلی پاسخ محکم و مقابله ای نیست و کاهش اصولی را به دنبال ندارد.
منبع:

1401/06/14
23:35:44
0.0 / 5
238
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , زندگی , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان