انتصابی جدید در هیأت نظارت سازمان تأمین اجتماعی

انتصابی جدید در هیأت نظارت سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش خاتون یار، رئیس جدید هیأت نظارت سازمان تأمین اجتماعی انتخاب شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در مراسمی با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، احمد خانی نوذری معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق های وابسته و مرتضی لطفی عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی، سیدعلی موسوی جم به عنوان رئیس جدید هیأت نظارت سازمان تأمین اجتماعی معرفی گردید.
میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در مراسم تکریم و معارفه رئیس هیأت نظارت سازمان تأمین اجتماعی، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) اظهار نمود: امیدواریم به برکت این ایام بتوانیم از سیره حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان درس بگیریم. با اهمیت ترین درس عاشورا برای ما این است که در هر زمانی بتوانیم مسئولیت و تکلیف خویش را به درستی بشناسیم و به آن عمل نماییم. امام حسین(ع) الگوی کامل دینداری است. درسی که باید از امام حسین (ع) بگیریم این است که وظیفه شناس باشیم و در هر دوره ای از زندگی وظیفه خویش را بشناسیم و به درستی وظیفه خودمان را انجام دهیم.
موسوی اضافه کرد: در سازمان تأمین اجتماعی و هیأت نظارت هم باید همین الگو را مورد توجه قرار دهیم و در همه شرایط باید تلاش نماییم که وظیفه خویش را به درستی بشناسیم و انجام دهیم. باید در درجه اول درک درستی از وظیفه خود داشته باشیم و پس از درک درست، به وظیفه خود عمل نماییم. در این دوره باتوجه به ابلاغ سیاست های کلی تأمین اجتماعی ازسوی مقام معظم رهبری، وظیفه هیأت نظارت سنگین تر از دوره های قبل است. ابلاغ این سیاست ها فرصت بی بدیلی است که در تأمین اجتماعی به وجود آمده است و باید با برنامه دقیق و زمان بندی شده سازمان را از چالش ها خارج نماییم و اگر تابحال مانعی در راه انجام درست وظایف وجود داشته است، امروز باید این موانع مسیر را برطرف با جدیت و سرعت بیشتری در راه تحقق اهداف حرکت نماییم.
احمد خانی نوذری، معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق های تابعه هم در این مراسم اظهار داشت: مسائل مربوط به تأمین اجتماعی در کشور ما همچون تمامی کشورهای جهان دارای اهمیت و حساسیت ویژه است و بنا بر این قانون گذار برای این سازمان لایه های نظارتی گوناگونی پیش بینی کرده است. هیأت نظارت یکی از ارکان مهم سازمان است که با انتصاب رئیس جدید این هیأت که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم دارای مسئولیت است، امیدواریم شاهد ارتقای جایگاه هیأت نظارت و فعالیت مؤثرتر آن باشیم.
وی ادامه داد: در میان سه رکن هیأت مدیره، هیأت نظارت و هیأت امنا همکاری ارزشمندی وجود دارد و ایفای وظایف توأم با پرهیز از مداخله در امور یکدیگر با اهمیت ترین موضوعی است که در میان ارکان سازمان به خوبی به انجام می رسد و تلاش می نماییم که هر کدام از ارکان در جایگاه خود قرار گیرند و به وظایف خود به درستی عمل کنند.
مرتضی لطفی، عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی هم در این نشست اظهار داشت: نشست های ادواری هیأت نظارت، اگر در فواصل زمانی کوتاه و بصورت منظم برگزار شود، منجر به حصول نتیجه مطلوب تر و رفع برخی مشکلات خواهد شد. ابلاغ سیاست های کلی تأمین اجتماعی توسط مقام معظم رهبری، موقعیتی استثنایی است که باید با جدیت برای عملیاتی شدن این سیاست ها تلاش نماییم.
سیدعلی موسوی جم، رئیس جدید هیأت نظارت سازمان تأمین اجتماعی هم در این مراسم اظهار داشت: در دولت مردمی سیزدهم در زمینه های مختلف وزارت رفاه کارهای خوبی انجام شده و در تأمین اجتماعی هم اقدامات ارزشمندی انجام شده که تسویه ۸۸ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی تأمین اجتماعی یکی از کارهای باارزش انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی ادامه داد: امیدواریم در هیأت نظارت بتوانیم با سایر ارکان سازمان تأمین اجتماعی هم افزایی ایجاد نماییم و در کنار انجام وظایف خود به تأمین اجتماعی در تحقق اهداف کمک نماییم. هیأت نظارت نگاه مچ گیرانه ندارد و باید پیش از دیگران، مسائل و اشکالات احتمالی را شناسایی و از بروز مشکل پیشگیری کند.
در این مراسم نصیری، عضو هیات نظارت سازمان تأمین اجتماعی هم اظهار داشت: انتظار این است که هیات نظارت بازوی نظارتی درون سازمانی باشد و باید جایگاه آن به عنوان یکی از ارکان سازمان تقویت شود و در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.1401/05/25
10:19:27
0.0 / 5
440
تگهای خبر: دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان