3250 مددجو زیر پوشش کهریزک

3250 مددجو زیر پوشش کهریزک

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک اعلام نمود که در کل مجموعه ۳۲۵۰ مددجو زیر پوشش این موسسه هستند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حسن احمدی در نشست خبری پنجاهمین سال توسعه و خدمت رسانی آسایشگاه کهریزک به مددجویان، ضمن اشاره ای به خاطراتی از مرحوم دکتر «حکیم زاده -بنیانگذار خیریه کهریزک)، بیان نمود: این موسسه به مهر و بخشش نیکوکاران و همت مسؤلان امروز توانسته آسایشگاه ها و درمانگاه هایی را ایجاد نماید که همه در جهت مراقبت، درمان، آموزش و توانبخشی بیشتر از ۳۲۵۰ معلول، سالمند، بیمار ام اس، کودکان معلول ذهنی و اتیسم است.
وی اضافه کرد: امروزه این موسسه علاوه بر دو آسایشگاه تهران و کرج، درمانگاه مجهز «جوادالائمه» را دارد و در مجموع ۳۲۵۰ مددجو، (حدود ۲۲۵۰ نفر شبانه روزی و ۵۳۰ نفر به صورت مراقبت در منزل و ۴۰۰ نفر مراقبت های روزانه) زیر پوشش موسسه هستند. در کهریزک استان تهران ۱۷۵۰ مددجو وجود دارد.
احمدی افزود: انتظار داریم در آینده تعداد مددجویان مراقبت در منزل را افزایش دهیم که هم بتوانند در منزل بمانند و هم کمتر احساس غربت کنند.
به گفته وی، همینطور این موسسه ۲۲۰۰ پرسنل در کل مجموعه دارد.
مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک هم به کمبود نیروی انسانی کارآمد اشاره نمود و اظهار داشت: در سال ۹۶ مجوز راه اندازی دانشگاه جامع علمی و کاربردی را دریافت کردیم در این زمان ۳۰۰ دانشجو در هفت رشته کاردانی و سه رشته کارشناسی مشغول تحصیل هستند و تابحال هم ۱۴۵ نفر هم فارغ التحصیل شده اند.
احمدی افزود: همینطور ما پیشنهاد دادیم در نواحی کرج و تهران اگر شهرداری زمینی به ما دهد که ساختمان روزانه ساخته شود تا بازنشستگان اوقات فراغتشان را در آنجا سپری کنند.
احمدی در بخش دیگری از سخنان خود همینطور ضمن اشاره به افزایش هزینه های نگهداری اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به علت افزایش حقوق دستمزد هزینه های سالمندان افزایش پیدا کرد و پارسال ۵۸ درصد هزینه های ما برای دستمزد صرف شد.
وی اضافه کرد: در مجموع پارسال هزینه متوسط نگهداری هر مددجو در ماه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود البته اگر کمک خیرین که ۱۲۰۰ نفر هستند و برای نگهداری مددجویان در اینجا به ما کمک می کنند را هم محاسبه نماییم، حدود ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه هر سالمند در ماه می شود.
وی خاطرنشان کرد: ما در اردیبهشت ماه سال جاری ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مالیات پرداخت کردیم.
صوفی نژاد، مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک نیز در ادامه این نشست بیان نمود: جمعیت هدف آسایشگاه خیریه کهریزک استان تهران سه گروه اصلی سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی و بیماران ام اس هستند.
وی با اشاره به اینکه در هیچ جای ایران برای بیماران ام اس نگهداری شبانه روزی نداریم مگر آسایشگاه خیریه کهریزک، اظهار داشت: شاخص پذیرش ما بی کسی و فقر است؛ یعنی مددجوی بی نیاز و برخوردار پذیرش نمی گردد، مگر به هر علتی این دو شاخصه را داشته باشند. امکان دارد گاهی اوقات افرادی از لحاظ مالی برخوردار باشند اما کسی را نداشته باشند که از آنها نگهداری کنند.
وی افزود: این مجموعه با کمک و حمایت مردم ساخته شد و نیازهای این مجموعه توسط مردم تأمین می شود و مردم هم بر عملکرد این مجموعه نظارت می کنند.
صوفی نژاد، مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک هم درمورد میزان دریافتی از مددجویان اظهار داشت: برخی از مددجویان توان پرداخت مبلغی را دارند یا بازنشسته هستند و یا خانواده توان مالی دارد. متوسط دریافتی ما از خانواده هر مددجو پارسال حدود ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان بوده است.
به گفته وی، ۸۰ درصد مددجویان هزینه ای پرداخت نمی کنند.
نحوی نژاد، متخصص سالمندی هم در ادامه این نشست از انجام یک اقدام بزرگ تحت عنوان برند کهریزک اطلاع داد و اظهار داشت: سالمندان کشور صاحب پلتفرمی خواهند شد که تمامی خدمات به فراخور زندگی شان بر مبنای تمکن مالی شان به آنها عرضه خواهد شد و بطور قطع امیدواریم تمام این خدمات زیر پوشش بیمه قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: بین ۸ تا ۱۰ درصد نیازمند مراقبت دائمی هستند.
منبع:

1401/03/31
22:57:15
0.0 / 5
184
تگهای خبر: بیمار , خانواده , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان