انتقال نوزاد رها شده در سطل زباله به بهزیستی

انتقال نوزاد رها شده در سطل زباله به بهزیستی

به گزارش خاتون یار معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه حال نوزاد تازه یافت شده خوب است و امروز از بیمارستان ترخیص و به بهزیستی منتقل می شود، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته افراد بسیار زیادی با تلفن ها، ایمیل ها و شبکه های ارتباطی سازمان بهزیستی ارتباط برقرار کرده و متقاضی این کودک شدند.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد نصیری، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بهزیستی درباره آخرین وضعیت نوزادی که اخیرا پیدا به بیمارستان منتقل شده است اظهار نمود: نوزاد در صحت و سلامت کامل قرار دارد و مراحل ترخیص آن از بیمارستان انجام شده است. فرآیند اداری و کتبی انتقال نوزاد به بهزیستی با دستور قضایی انجام شده و بزودی به سازمان بهزیستی منتقل خواهد شد.

وی درباره فرآیند انتقال کودکان دور افتاده از خانواده اظهار داشت: کودکانی که سر راه و یا در بیمارستان جا می مانند و یا به هر علتی خانواده صلاحیت نگهداری از آن کودک را ندارد از راه دستگاه قضایی به سازمان بهزیستی منتقل می شوند که این فرآیند با کمک مددکاران بیمارستان و همکاری اورژانس ۱۲۳ انجام می شود.

نصیری افزود: در صورتیکه سلامت اولیای کودک مشخص نباشد این کودکان در شرایط فرزندخواندگی قرار می گیرند. طی ۲۴ ساعت گذشته افراد بسیار زیادی با تلفن ها، ایمیل ها و شبکه های ارتباطی سازمان بهزیستی ارتباط برقرار کردند و متقاضی این کودک شدند.

وی اضافه کرد: ولی موردی که وجود دارد این است که تا کنون بالغ بر ۱۷ هزار نفر از مردم متقاضی فرزندخواندگی هستند که در همه مراکز ما کلیه مراحل پرونده آنها برای گرفتن فرزند انجام شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بهزیستی درگفت وگو با شبکه خبر خاطرنشان کرد: ما سالی بیشتر از ۱۵۰۰ مورد فرزندخواندگی نداریم. یعنی نوزادی که شرایط را داشته باشد به این میزان است و افراد مجبور هستند تا چند سال در نوبت بمانند.

منبع:

1401/03/05
16:25:42
0.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان