حمایت بهزیستی از فرزندان برای ادامه تحصیل آنها

حمایت بهزیستی از فرزندان برای ادامه تحصیل آنها

به گزارش خاتون یار سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تحصیل ۱۰ هزار و ۶۹۵ نفر از فرزندان زیر پوشش در حوزه اجتماعی در دانشگاه های کشور اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد نصیری در مراسم تقدیر از دانشجویان رتبه برتر کنکور سراسری تحت پوشش معاونت امورفرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن خطاب به مادران و زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: بخش زیادی از مادران حاضر در جلسه، مادرانی با خاصیت های خاص اند که در تربیت فرزندانشان کار ویژه ای انجام داده اند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر این که مفیدترین علم، علمی است که در خدمت خلق، انسانیت و کمک به جامعه هدف باشد، اظهار داشت: امروز روز گرامیداشت مقام علم است، خصوصاً در دو سال قبل که همه در مواجه با همه گیری کرونا در قرنطینه بودند و ثروت کسی به داد او نمی رسید، آنچه جهان را در راه نجات قرار داد، علم بود.
وی با اشاره به این که مسیر موفقیت فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی در کنکور دشوارتر از اشخاص دیگر بوده است، اضافه کرد: سازمان بهزیستی بعنوان حامی فرزندان تحت پوشش، تا آن زمان که آنان به کسب علمی که منجر به تحول در زندگی و جامعه شود، می پردازند و تا هر مقطعی و هر زمانی که فرد مشغول به تحصیل باشد حمایت خواهدنمود.
نصیری با اعلان اینکه ۱۰ درصد فرزندان سازمان بهزیستی در مراکز دولتی تحصیل می کنند، تشریح کرد: ۹ هزار ۸۷۲ نفر از جامعه هدف در زمینه زنان سرپرست خانوار مشغول به تحصیل در دانشگاه ها هستند که ۹۳۷ نفر از آنان در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در مراکز شبه خانوده نیز ۸۲۳ فرزند در حال تحصیل در دانشگاه هستند که از این تعداد ۷۷ نفر در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ساززمان بهزیستی کشور، نصیری در آخر اظهار داشت: با برنامه ریزی که در مرکز تحول اداری سازمان بهزیستی در حال انجام می باشد، در بخش های انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی، هدایت تحصیلی و رتبه های کنکور تلاش می شود که علمی که فرزندان ما کسب می کنند برای خود و جامعه مفید باشد و منجر به توانمندی آنان شود.
منبع:

1400/11/03
23:36:53
0.0 / 5
320
تگهای خبر: دولت , زنان , زندگی , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان