فعالیت حدود 9000 مرکز نیکوکاری در کشور

فعالیت حدود 9000 مرکز نیکوکاری در کشور

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد از فعالیت ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در سرتاسر کشور اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حبیب الله آسوده با اشاره به اینکه توسعه مراکز نیکوکاری در جهت سیاست مردمی شدن امدادرسانی در کمیته امداد درحال پیگیری است، اظهار داشت: تابحال ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در سطح کشور به راه افتاده است که از این تعداد ۷۰۵۲ مرکز در مناطق شهری و ۱۷۷۸ مرکز در مناطق روستایی فعالیت می نمایند.
وی مسجدمحوری و تمرکز بر فعالیت در سطح محلات را رویکرد کمیته امداد در گسترش مراکز نیکوکاری دانست و اضافه کرد: ۴۴۳۷ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و ۴۳۹۳ مرکز هم به صورت محله محور یا در ادارات، مجامع صنفی و... درحال خدمت رسانی به جامعه هدف هستند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار نمود: ۱۶۲ مرکز نیکوکاری در دانشگاه های کشور، ۲۵۰ مرکز در آموزش و پرورش و مدارس، ۱۸۴ مرکز در اتحادیه ها و اصناف، ۱۹۱ مرکز در حوزه های علمیه و ۱۴۲ مرکز نیکوکاری در هیات های مذهبی درحال فعالیت هستند.
آسوده ضمن اشاره به راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی، تصریح کرد: هم اکنون ۵۷۶ مرکز نیکوکاری زکات، ۴۷۲ مرکز نیکوکاری اشتغال و کارآفرینی، ۳۶ مرکز نیکوکاری حوزه مسکن، ۷۳ مرکز نیکوکاری بهداشت و درمان، ۱۹ مرکز نیکوکاری جهیزیه و ازدواج و ۶۸۹ مرکز نیکوکاری فرهنگی و آموزش با کمیته امداد همکاری دارند.
وی تصریح کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۴۶۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از جانب مراکز نیکوکاری سراسر کشور جذب و میان خانواده های نیازمند توزیع شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: این کمک ها علاوه بر مددجویان کمیته امداد، به دیگر خانواده های نیازمند که از جانب مراکز نیکوکاری شناسایی و تحت حمایت قرار گرفته اند، عرضه شده است.
منبع:

1400/10/30
11:01:06
0.0 / 5
317
تگهای خبر: خانواده , درمان , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان