خطر بردگی مدرن بیخ گوش زنان و دختران

خطر بردگی مدرن بیخ گوش زنان و دختران

به گزارش خاتون یار خراسان رضوی بر مبنای آمار انتشار یافته یونیسف و سازمان بین المللی کار در ماه ژوئن حدودا ۸۰ میلیون کودک ۵ تا ۱۷ ساله مجبور به انجام فعالیتهای خطرناک هستند که از آن بعنوان شکل معاصر برده داری یاد می شود.


به نقل از یو ان نیوز، کارشناسان اظهار کردند: این کودکان امکان دارد به علت رکود اقتصادی و تعطیلی مدارس ناشی از همه گیری، ساعات طولانی تر یا در شرایط بدتر کار کنند و بسیاری امکان دارد به علت از دست دادن شغل و درآمد خانواده هایشان به بدترین اشکال کار کودکان مجبور شده باشند.
یونیسف و سازمان بین المللی کار (ILO) به زنان و کودکان برای افزایش ریسک برده داری مدرن اخطار می دهد.
سازمان ملل متحد همزمان با روز جهانی لغو برده داری در دوم دسامبر اخطار داد، زنان و کودکان در معرض خطر بالایی برای برده داری معاصر هستند و چالش های جهانی مانند بیماری همه گیر کووید-۱۹، تغییرات آب وهوایی و درگیری های مسلحانه صدمه پذیری های موجود را تشدید کرده است.
بر مبنای برآوردهای غیررسمی کارشناسان یک نفر از هر ۱۳۰ زن و دختر در معرض انواع بردگی معاصر مانند ازدواج کودک و اجباری، خدمت الزامی یا بردگی غیر ارادی، کار الزامی و اسارت به دلیل بدهی قرار می گیرد.
به قول کارشناسان، سطوح بالای استثمار در زنجیره های تأمین جهانی هم غالب است که معمولاً بر استثمار نیروی کار تکیه و آنرا تقویت و نابرابری جنسیتی را عمیق تر می کنند.
آنان استدلال کردند که «نابرابری های جنسیتی در نهاد اشکال معاصر برده داری نهفته است».
کارشناسان عنوان کردند: بردگی در همه اشکال آن باید برای همه، ازجمله زنان و کودکان آخر یابد، برده داری سبب شرمساری بشریت است و در قرن بیست ویکم قابل تحمل نیست.1400/09/13
16:27:15
0.0 / 5
253
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان