رییس شورای عالی سازمان نظام پرستاری مطرح كرد

سه درخواست اصلی پرستاران از مسئولان

سه درخواست اصلی پرستاران از مسئولان

به گزارش خاتون یار رئیس شورایعالی نظام پرستاری اعلام نمود: استخدام نیرو، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و استانداردسازی نسبت پرستار به تخت، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران سه خواسته اصلی جامعه پرستاری از دولت می باشد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر شمس الدین شمس در سیزدهمین جلسه شورایعالی نظام پرستاری در دوره پنجم که در محل این سازمان برگزار شد، هفته بسیج را به همه سربازان بسیجی که در گذشته به دفاع از جان و ناموس کشور پرداخته اند و همینطور هم اکنون بسیجان مدافع سلامت که در این ایام کرونایی در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند، تبریک گفت.
رئیس شورایعالی سازمان نظام پرستاری افزود: در آستانه هفته پرستار قرار داریم و این روز را پیشاپیش گرامی می داریم، روز پرستار فرصت گرانبهایی است که انتظارات جامعه پرستاری از مسؤلان و سیاستمداران به تحقق بپیوندد.
وی اظهار داشت: سه خواسته مهم و اصلی پرستاران که باید به آن توجه شود؛ استخدام نیروی پرستاری و رسیدن به استاندارد لازم و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی، اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری که مقام معظم رهبری در روز پرستار سال قبل بر اجرای این قانون تاکید ویژه ای داشتند و همینطور اجرای فوق العاده خاص برای کارکنان سلامت است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، شمس اضافه کرد: فوق العاده خاص متعلق به تمام کارکنان دولت می باشد، اما زمانی که دولت منابع لازم را برای اجرایی شدن فوق العاده خاص برای تمام کارکنان ندارد؛ نیاز است تا برای برخی از مشاغل اولویت بندی شود و کارکنان بخش سلامت که در این بحران کرونا از جان خود گذشتند، در اولویت قرار گیرند.
منبع:

1400/09/04
11:19:08
0.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان