چرا مردان از احساسات خود صحبت نمی کنند؟

چرا مردان از احساسات خود صحبت نمی کنند؟

خاتون یار: در بیشتر نقاط جهان آمار مبادرت به خودکشی در بین مردان تمام گروههای سنی نسبت به زنان بسیار بالاتر است. در انگلیس نیز میزان خودکشی در مردان سه برابر بیش از زنان است و این درحالیست که زنان بیشتر در معرض مبتلاشدن به افسردگی هستند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، نمی توان از این واقعیت چشم پوشی کرد که وضعیت سلامت روان مردان بحرانی است. در صورتیکه بحث و گفتگو و تبادل نظر قابل توجهی پیرامون سلامت روان انجام گرفته، لازم است برای نرمال سازی بحث در مورد احساسات مردان کارهای بیشتری انجام داد.
از گذشته تصوراتی در مورد «مرد بودن» وجود داشته که مردان را تامین کننده، کنترل کننده و موجودی همیشه «قوی» معرفی کرده و این کلیشه های جنسیتی به همان اندازه که برای زنان بد است برای مردان نیز بد است.
عوامل بسیاری به نوع درک و شناخت یک مرد از جنسیت کمک می نماید. روش تربیتی، محیط خانه، مدرسه، خانواده و گروههای دوستانه همگی از نوع شناخت ما از جنسیت و این که خودمان را به چه صورت می بینیم، حکایت دارد.
در حالی که تمامی مردان تحت تأثیر کلیشه های قدیمی مردانه قرار نمی گیرند و خودرا به این باورها محدود نمی کنند، افرادی که در نهایت به درک مفاهیم محدود کننده و سنتی از جنسیت و مردانگی همچون مفاهیم اتکا به خود، کنترل و اجتناب از هر عملی که زنانه تلقی می شود، دست پیدا می کنند اغلب برای بازگو کردن احساسات و کمک گرفتن با مشکل روبرو می شوند.
دکتر جف فوستر متخصص سلامت مردان در انگلیس اظهار داشت: هر چند این مشکل وجود دارد. رسانه همچنان به دنبال آنست که نشان دهد "مردها مرد باشند". در فیلم ها مشاهده می نماییم که ستاره های مرد افرادی سرسخت نشان داده می شوند. "مرد کامل" باید "سخت" باشد و "مردانه" رفتار کند و به پسران گفته می شود "مثل یک دختر گریه نکنید".
در نتیجه این کلیشه ها و باورهای اشتباه مردان نمی دانند چه زمان می توانند در مورد احساسات خود صحبت کنند و در عین حال مردانگی و سرسختی خودرا حفظ کنند.
به گزارش خاتون یار به نقل از irishnews، مهم ترین کاری که می توان انجام داد این است که از تمرکز و تکرار این ایده که مردان نمی توانند و نباید در مورد احساسات خود صحبت کنند، دست برداریم و مثال های بیشتری از شرایطی ارائه دهیم که مردان می توانند این کار را انجام دهند.1400/08/28
14:15:22
0.0 / 5
203
تگهای خبر: خانواده , رفتار , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان