به دنبال تصویب طرح جوانی جمعیت صورت گرفت

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی

به گزارش خاتون یار معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: طبق تفاهمنامه ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری که تابحال ستاره بودند همچون خدمات نازایی در ارتباط با زوجین نابارور به میزان ۹۰ درصد زیر پوشش قرار خواهد گرفت.


مهدی رضایی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که بر مبنای طرح جوانی جمعیت بندهایی از این قانون متوجه سازمان های بیمه گر پایه برای برقراری پوشش بیمه خدمات است، اظهار داشت: در بحث درمان ناباروری این سازمان جهت شناسایی افراد ناباروری که بیمه نیستند مکاتبه ای با مراکز بهداشتی و مدیران کل استان ها داشته است تا در صورت مراجعه، این افراد به صورت مجانی بیمه شوند.
وی اظهار داشت: همینطور جهت پوشش خدمات ناباروری که تابحال ستاره بودند و در تعهد نبودند هم طبق تفاهمنامه ای که با معاونت درمان منعقد می شود، سازمان بیمه سلامت خدمات نازایی در ارتباط با زوجین نابارور را به میزان ۹۰ درصد پوشش خواهد داد.
وی ادامه داد: خدمات آزمایشگاه، دارو، پاراکلینیک و هم اقدامات در رابطه با سقط های درمانی هم هم اکنون زیر پوشش بیمه قرار دارد. جهت شناسایی زوجین گرفتار مشکل ناباروری علاوه بر سامانه ای که معاونت درمان در اختیار دارد، از راه مدیریت نشان هم میتوان اقدام کرد؛ ضمن این که از مراکز طرف قرارداد هم می خواهیم تا افرادی که بیمه ندارند را جهت برخورداری از پوشش بیمه به سازمان بیمه سلامت معرفی کنند.
او در مورد پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری، اظهار نمود: هزینه این خدمات طبق بررسی که معاونت درمان به ما عرضه کرده است، در بخش دولتی برای خدمت میکروانجکشن ۵ میلیون تومان فارغ از دارو، برای آزمایش و پاراکلینیک و خدمت IUI دو میلیون تومان هزینه دارد. هزینه IVF در بخش خصوصی حدود ۸ میلیون تومان است که با اضافه کردن هزینه های دارویی و پاراکلینیک حدود ۲۰ میلیون تومان می شود.
به نقل از ایشان، خدمات دارویی این بیماران و گرافی های تخصصی آنها هم اکنون با تعرفه دولتی و فرانشیز ۳۰ درصد زیر پوشش بیمه است.
رضایی در انتها در پاسخ به این سؤال که آیا نیاز است با وجود وظایف جدید محول شده به سازمان بیمه سلامت، در مورد بودجه این بخش بازبینی صورت گیرد یا بودجه درنظر گرفته شده فعلی کفایت می کند؟، اظهار داشت: بودجه تعریف شده در سال ۱۴۰۰ متناسب با توان و تجهیزات کشور بوده و در صورت تجهیز مراکز بیشتر و افزایش دسترسی بیماران لازم است بودجه آن افزایش یابد.
منبع:

1400/08/25
10:03:01
0.0 / 5
251
تگهای خبر: بیمار , خدمات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان