آغاز ثبت نام در طرح جهش مسکن

آغاز ثبت نام در طرح جهش مسکن

ثبت نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن در سامانه سمن از امروز شروع شده که اکنون سایت در دسترس قرار دارد و نام نویسی یک ماه ادامه خواهد داشت.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir از دقایقی قبل در ۳۱ استان و شهرهایی که زمین برای آنها تامین شده، شروع شده است. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند.
عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی خواهد بود.
محدودیتی برای نام نویسی وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت نام وجود دارد. بدین سبب واجدان شرایط بدون دغدغه، ثبت نام را انجام دهند. پس از یک ماه از زمان نام نویسی، توقف و پیرایش اطلاعات آغاز می شود. اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. پس از پالایش اولیه و پس از آن که متقاضیان، واجد شرایط شناخته شدند از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی استانها و یا سایر دستگاه های کارگزار و مجری همچون بنیاد مسکن، دعوت می شود تا سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا پالایش شود. در صورت گرفته شدن این شرط تایید نهایی به متقاضی داده خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفته است: متقاضیانی که صحت مدارک آنها تایید شده است به نظام بانکی برای تشکیل حساب سپرده مسدودی به نام خود معرفی می گردند و متعاقبا به پروژه های شروع شده و یا درحال راه اندازی معرفی می گردند.
محمود محمودزاده اشاره کرد: بمحض تامین اراضی در شهرهایی که زمین برای آنها در این مرحله تامین نشده است، ثبت نام دوره دیگر شروع می شود. همین طور متقاضیانی که شهر موردتقاضای آنها در این دوره از ثبت نام در فهرست شهرها نیست باید منتظر باشند تا اراضی در شهر موردتقاضای آنها تامین گردد.
وی با تاکید بر این که پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی مسکن، برای افزایش تسهیلات بانکی اجرای قانون جهش تولید مسکن در تهران، کلانشهرها، مراکز استانها و سایر شهرها، پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی عنوان شد، توضیح داد: برمبنای قیمت تمام شده و دشواری انجام کار از نظر تراکم و ارتفاع در شهرهای مختلف یک جدول متغیر از نظر میزان تسهیلات پیشنهاد به همراه کارمزد تسهیلات، پیشنهاد شده است. چنانچه پیشنهادهای ارائه شده با موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تایید و مصوب شود، اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.
بدین سبب گزارش، قانون جهش تولید و تامین مسکن ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس و سوم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید. برمبنای تبصره ۳ از ماده ۴ این قانون مجموع دوران مشارکت و فروش اقساطی واحدها ۲۰ ساله است. تسهیلات مربوط به ساخت واحدهای این قانون بعد از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به خریدار منتقل می شود.
هنوز جزییات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه های طرح جهش تولید مسکن برای دهکهای مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده، اما نمایندگان مجلس گفته اند که تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می شود. اقساط نیز ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان خواهد بود. همین طور وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده که تلاش می کند حداکثر کمک را به دهکهای یک تا سه داشته باشد. این کمکها می تواند شامل تقبل تمام یا قسمتی از نرخ سود تسهیلات، زمین رایگان، خدمات مهندسی و عوارض صدور پروانه باشد.1400/07/30
12:00:07
0.0 / 5
274
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان