افزایش مبتلا شدن به کرونا در 2 مرکز بهزیستی

افزایش مبتلا شدن به کرونا در 2 مرکز بهزیستی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از رایزنی برای تزریق دز سوم واکسن کرونا به معلولان و سالمندان مقیم در مراکز شبانه روزی با وزارت بهداشت اطلاع داد.


محمد نفریه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر از ۵۰ هزار سالمند، افراد دارای معلولیت جسمی و معلول روانی مزمن در مراکز بهزیستی بستری هستند، اظهار داشت: حدود ۶ ماه از دریافت واکسن افراد مقیم در مراکز گذشته است و الان بهزیستی درحال رایزنی برای واکسیناسیون دز سوم افراد مقیم در مراکز شبانه روزی بهزیستی بخصوص سالمندان و معلولان روانی مزمن که جزو گروههای پر ریسک محسوب می شوند، است.
وی با اشاره به اینکه در حدود دو مرکز آلودگی دیده شده است، اضافه کرد: باآنکه میزان مرگ و میر کم است اما در دو مرکز نسبت آلودگی بالا رفته و این مورد برای ما جای سوال داشته است؛ در این راستا با وزارت بهداشت مکاتباتی صورت گرفته تا در این حوزه اقدام نمایند و الان این افراد کاندید شده اند تا دز سوم را دریافت نمایند و ما حالا درحال هماهنگی با وزارت بهداشت هستیم.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوالی درمورد میزان مرگ و میر افراد مقیم در مراکز بر اثر کرونا اظهار داشت: هم اکنون نرخ مرگ و میر در مراکز کاسته شده است و افرادی هم که بر اثر کرونا در مراکز فوت می کنند یا به علت دستور پزشک واکسن نزده اند یا خانواده اجازه تزریق واکسن را نداده است. همینطور مرگ و میر در بین افرادی که واکسن زده اند به ندرت رخ داده است.
به قول نفریه، در گذشته نسبت مرگ و میر افراد در مراکز به مرگ و میر در کل کشور، حدود ۰.۰۹ درصد بود که حالا این رقم به ۰.۰۴ درصد کاسته شده است.
منبع:

1400/07/18
11:48:42
0.0 / 5
214
تگهای خبر: پزشك , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان