رییس كمیته كشوری اپیدمیولوژی كرونا اعلام كرد

ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین تر از واکسن زدن

ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین تر از واکسن زدن

به گزارش خاتون یار رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و اظهار داشت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین تر از واکسن زدن است و دراین زمینه باید اعتماد مردم جلب شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حمید سوری، که ریاست تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت را نیز بر عهده دارد، درباره واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: یکی از موثرترین مداخلات برای مهار اپیدمی و قطع زنجیره انتقال بیماریهای عفونی ازجمله کووید۱۹، انجام واکسیناسیون است. یعنی در حقیقت میزان ایمنی در جامعه باید به حدی برسد که چرخش ویروس به حداقل کاهش پیدا کرده و مدیریت شود.
وی با اعلان اینکه واکسیناسیون و واکسن ها برادری خودشان را در یک سده گذشته ثابت کرده و توانستند جامعه بشری را از مرگ نجات دهند، اظهار داشت: در ماجرای واکسیناسیون آبله، با اقدامات انجام شده از سال ۱۹۷۸ دیگر موردی نبوده، درحالی که اگر واکسیناسیون انجام نمی شد و این روند ادامه پیدا می کرد بیش از ۳۰۰ میلیون کشته برجای می گذاشت.
سوری با اشاره به اقدامات برخی برای مخالفت با تزریق واکسن، اظهار داشت: واکسن جایگاه خاص خودش را دارد. عده خیلی معدود و نادر چنین اقداماتی را انجام می دهند، اما متاسفانه برخی افراد با عناوینی نظیر دکتر و حجت الاسلام و... اظهاراتی را مطرح می کنند که این ها کمی نگران کننده است. البته کم کاری خود ما و رسانه های رسمی هم بوده که نتوانستیم آنطور که باید این بحث هایی را که هیچ پشتوانه علمی ندارد، خنثی نماییم.
به گفته رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، در مواردی که در این خصوص کار و تبیبن مساله انجام شده است، مردم به سمت و سوی چیزی که به نفعشان هست، متمایل می شوند.
وی با تاکید بر این که ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین تر از واکسن زدن است، اظهار داشت: باید اعتماد مردم جلب شود. باید واکسیناسیون را درست مدیریت کرد و حتی واکسن را به در خانه افراد برد و به کسانی که امکان دسترسی ندارند، رساند.
بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، سوری با اعلان اینکه باید با گروه های مخالف واکسن هم سنگ هایمان را وا بکنیم، اشاره کرد: این دست اقدامات یک جور تشویش اذهان عمومی و مشارکت غیر مستقیم در قتل افراد هست و پسندیده نیست. در خیلی از کشورها این اقدامات را در امتداد مشارکت در قتل جمعی می دانند و با آن برخورد می کنند.
رییس تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت در آخر اظهار داشت: درست است که واکسیناسیون یک امر شخصی و داوطلبانه است، اما کشورها می توانند برای صیانت از سلامت و جامعه و مردم خودشان تمهیدات سلبی و قانونی خاصی را اعمال کنند.
منبع:

1400/07/01
23:28:28
0.0 / 5
172
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان