رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج هشدار داد

احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کرونا در کهکیلویه و بویراحمد

احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کرونا در کهکیلویه و بویراحمد

به گزارش خاتون یار کهگیلویه و بویراحمد رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.


«پرویز یزدان پناه» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سه فوت ناشی از کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده که با این تعداد مجموعه فوتی های کرونائی این استان به ۷۵۰ مورد بالا رفته است.
وی از افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد آگاهی داد و اظهارکرد: اکنون ۴۸۰ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۲۰۵ بیمار مبتلای قطعی(۵۶ مورد بستری جدید) و ۲۵ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اشاره کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونائی کهگیلویه و بویراحمد تا حالا ۵۳ هزار و ۵۲۹ مورد گزارش شده است.
یزدان پناه اشاره کرد: از ۷۲۴جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۴۵ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در شهرستان های گچساران، کهگیلویه، بویراحمد و دنا بیشترین موارد مثبت را داشتند. همین طور از ۵۱۱ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۲۹ درصد موارد مثبت بودند و عمدتاً در شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه بودند.
وی افزود: شیوع ویروس جدید کرونا(هندی) بسیار فراگیرتر است و میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از این ویروس نیز بیشتر می باشد بدین سبب باید نسبت به مبتلاشدن این ویروس حساس باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به روند افزایشی موارد مثبت، بستری ها و بیماران کرونائی در بخش آی سی یو بیمارستان های استان عنوان کرد: عمده تخت های مراکز کرونائی استان کهگیلویه و بویراحمد در سه شهرستان بزرگ کهگیلویه، بویراحمد و گچساران پُر شده است.
یزدان پناه تاکید کرد: در شهرستان گچساران به خاطر این که تعداد بستری های کرونائی زیاد است از فردا جمعه ۱۴ مرداد ماه پذیرش بیماران کرونائی را در بیمارستان نرگسی این شهر خواهیم داشت.
وی اظهار نمود: در شهرهای دهدشت به یاسوج هنوز تعدادی تخت خالی داریم اما از روز سه شنبه ۱۲ مرداد ماه درحال تبدیل کردن بخش های غیر کرونائی بیمارستان ها به بخش های کرونائی هستیم و با این اقدام تا مدتی می توانیم جوابگوی بیماران کرونائی باشیم و مشکلی به وجود نیاید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اشاره کرد: اگر این روند ادامه داشته باشد طی روزهای آینده تختهای بیمارستانی استان کهگیلویه و بویراحمد از بیماران کرونائی خواهد شد و در این صورت توان و ظرفیت پاسخگویی به بیماران را نخواهیم داشت.
یزدان پناه اظهار داشت: تعداد نیروهای درمانی در بیمارستان های استان معدود است و اگر تخت هم داشته باشیم ارائه خدمت به مردم با این وضعیت امکان پذیر نخواهد بود.
وی ادامه داد: بدین سبب باتوجه به کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی به کمتر از ۵۰ درصد در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد اگر مردم استان می خواهند با فاجعه کرونائی مواجه نشویم باید طوری عمل کنند که رعایت پروتکلهای بهداشتی به بالای ۹۰ درصد برسد، مسکن بزنند و فاصله فیزیکی را رعایت نمایند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اعلان اینکه من از مردم انتظار داریم که در هرگونه تجمع و دورهمی حضور پیدا نکنند، افزود: مردم استان از حضور در اماکن شلوغ همچون بازار و مراکز خرید، بانک ها، مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها بپرهیزند و از مسافرت نیز اجتناب کنند و زمان حضور خودرا در فضاهای سربسته کاهش دهند.
یزدان پناه هشدار داد: با این روند طی این هفته و هفته های آتی روند افزایش فوتی های کرونائی را در استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد خواهیم بود و احتمال دارد که مرگ های کرونائی این استان روزانه دو رقمی شود بدین سبب مردم با این روندی که وجود دارد منتظر روزهای ناخوشایندی باشند.
وی اظهار نمود: امیدواریم با رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف مردم استان کهگیلویه و بویراحمد روند افزایش موارد مبتلا، بستری و فوت کرونائی کمتر شود تا بتوانیم بیماری را بهتر کنترل نماییم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ هزار دُز واکسن کرونا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تزریق شده است که امیدواریم با اختصاص سهمیه بیشتر واکسن به استان بتوانیم ایمنی خوبی جهت مقابله با کرونا در میان مردم استان ایجاد نماییم.
منبع:

1400/05/14
11:12:21
0.0 / 5
189
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان