واكنش وزارت بهداشت به ادعای جریانهای ضدواكسن؛

سرخك مسری ترین بیماری عفونی است

سرخك مسری ترین بیماری عفونی است

به گزارش خاتون یار به دنبال آغاز پاندمی کرونا در جهان، روند واکسیناسیون برای سایر بیماری ها با کاهش مواجه گردید که در کشور ما هم این چالش بروز پیدا کرد، اما باید توجه کرد که عدم واکسیناسیون کودکان در این شرایط می تواند خطر بروز و شیوع بیماری هایی چون سرخک را افزایش دهد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، با آمدن ویروس کرونا، دنیا گرفتار یک پاندمی جهانی شد که ایران هم جزئی از آن بود. تعداد زیادی از افراد به این بیماری مبتلا شدند. از همان ابتدا گروه های ضد واکسن با ایجاد شایعه در گروه ها و شبکه های اجتماعی موجب ایجاد رعب و وحشت در بعضی خانواده ها شدند و بر این اساس برخی خانواده ها هم از واکسیناسیون فرزندان خود خودداری کردند. به همین دلیل هم ویروس ها تکثیر یافتند.

یکی از این ویروس ها ویروس سرخک است که در ایران به مرحله حذف رسیده بود، اما مدتی پیش اعلام گردید که 25 مورد جدید این بیماری در شهرهای خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، البرز و هرمزگان شناسایی شد که این عامل موجب اعلام خطر طغیان بیماری سرخک در ایران شده است. باید توجه کرد که این عامل غیرقابل جبران خواهد بود.
سرخک؛ مسری ترین بیماری عفونی واکسن؛ با اهمیت ترین سد حفاظتی مقابل سرخک در عین حال بگفته دکتر محسن زهرایی- رئیس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، سرخک مسری ترین بیماری عفونی است. اگر در مورد کرونا اعلام می شود که هر یک مبتلا می تواند ۲ تا ۳ نفر را بیمار کند، در مورد سرخک هر یک بیمار در تماس با اشخاص دیگر می تواند تا ۱۸ نفر را بیمار کند؛ بدین سبب سرخک بسیار مسری است و باید در نظر داشت که مهم ترین سد حفاطتی ما در این بیماری واکسیناسیون است و می بایست پوشش واکسیناسیون کودکان در حد بالایی بماند تا بتواند جلوی چرخش ویروس را بگیرد.

بر این اساس به یاد داشته باشید که واکسیناسیون فرزندان تان را در 12 ماهگی و 18 ماهگی برای محافظت از آنها انجام دهید. باید توجه کرد که واکسیناسیون بموقع فرزندان تان آنها را از تمام بیماریها حفظ می نماید.

باید توجه کرد که واکسینه نکردن بموقع فرزندان تان سلامت آنها را با خطر مواجه می کند.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، در عین حال بیماری سرخک سرایت پذیری بالاتری دارد. بدین سبب به بهانه کرونا و برمبنای اظهارات جعلی و غیر علمی گروه های ضد واکسیناسیون، تزریق واکسن به فرزندان تان را مقابل سرخک در 12 و 18 ماهگی به تاخیر نیندازید.

منبع:

1400/04/10
12:54:40
0.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان