حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

خاتون یار: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزئیات مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را اعلام نمود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در نشستی خبری با اعلان اینکه در مردادماه سال قبل یک متناسب سازی انجام دادیم و سپس در مهرماه صندوق های بازنشستگی دیگر یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند اظهار داشت: بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آنها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.
وی ادامه داد: در اسفند ۹۸ آنچه صندوق بازنشستگی کشوری می پرداخت نسبت به فروردین ۱۴۰۰ حدود بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته است. ما سعی کردیم مشابه آنها افزایشی داشته باشیم و عدالتی برقرار شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه نسبت به فروردین ۹۸ مجموع پرداختی ما به بازنشستگان ۶۸۰۰ میلیارد تومان بود که به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان می رسد اظهار داشت: همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را ما هم اعمال خواهیم کرد.
سالاری اضافه کرد: حداقلی بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده است و حقوقش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است در فروردین جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد؛ برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.
سالاری اضافه کرد که وصول منابع نیازمند کمک دولت می باشد و انشالله کمبود و مشکلی در تامین منابع نخواهیم داشت.
به گفته وی این افزایش در فروردین در فیش حقوقی افراد لحاظ خواهد شد.
وی با اعلان اینکه در فروردین هرچه افزایش می یابد در فیش حقوقی فروردین خواهد آمد اظهار داشت: آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب اسفندماه ربطی به فروردین ندارد و چیزی هم از حقوق بازنشستگان کسر نمی گردد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتاعی در آخر اظهار نمود: احیانا تا فردا ورژن نهایی احکام را داشته باشیم و نهایتا از پس فردا امکان صدور برقرار است. همین طور واریز حقوق با زمانبندی معمول و مشابه ماههای گذشته پرداخت خواهد شد.
منبع:

1400/01/16
00:05:40
0.0 / 5
571
تگهای خبر: دولت , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان