كشف حدود 26 تن موادمخدر طی دو هفته گذشته در كشور

كشف حدود 26 تن موادمخدر طی دو هفته گذشته در كشور

به گزارش خاتون یار معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف حدود بیست و شش تن موادمخدر طی دو هفته گذشته در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: کرمان بیشترین حجم کشفیات را در میان استانها داشته است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی دراین باره اظهار داشت: مجموع کشفیات این دو هفته ۲۵۹۸۴ کیلوگرم بوده که ۲۱۲۱۹ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است.
معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همین طور از این مقدار، ۳۹۱۲ کیلوگرم حشیش، ۸۳۱ کیلوگرم مرفین، ۴۶۸ کیلوگرم هروئین، ۳۰۲ کیلوگرم شیشه، ۱۵۱ کیلوگرم گراس و ۱۲۰ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی گفت: در هفته گذشته، مجموعاً ۱۲۰۶۷ متهم در رابطه با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۷۳۸۲ نفر به بهتان قاچاق و توزیع موادمخدر و ۴۵۲۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند، در بین دستگیرشدگان این دو هفته نیز ۱۵۸ نفر از شهروندان خارجی بودند.
وی با اعلان اینکه بیشترین کشفیات این دو هفته مربوط به ۵ استان کشور می باشد، اظهار نمود: بیشترین حجم کشفیات با ۷۳۲۹ کیلوگرم مربوط به استان کرمان می باشد و سیستان و بلوچستان با ۵۵۰۲ کیلوگرم، یزد با ۲۹۲۴ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۱۸۵ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۱۷۸ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۲ درصد از کشفیات کشور است.
طبق گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، اصلانی گفت: طی این مدت ۶۹۰ دستگاه خودرو و ۱۸ قبضه سلاح توقیف شد و همین طور به طور متوسط ۴۳ درصد کشفیات این دو هفته با اقدامات اطلاعاتی و ۵۱ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/12/29
13:48:28
0.0 / 5
459
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان