افتتاح مركز جامع درمان و بازتوانی معتادان تهران طی ماه آینده

افتتاح مركز جامع درمان و بازتوانی معتادان تهران طی ماه آینده

به گزارش خاتون یار معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان استان تهران طی هفته گذشته فعالیت خویش را آغاز کرد، از تجهیز مرکز جامع درمان اعتیاد دیگری در استان خبر داد.


محسن فتاپور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان استان تهران در شهریور ماه راه اندازی گردید، اظهار داشت: همزمان با آغاز به کار مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در ۲۴ استان طی هفته گذشته، مرکز واقع در استان تهران هم فعالیت خویش را شروع کرد. باتوجه به میزان صدمه موجود و وضعیت خانواده ها این مرکز در شهرستان رباط کریم به راه افتاده است.
فتاپور ضمن اشاره به اینکه مراکز درمان اعتیاد دو نوع هستند، افزود: نوعی از آنها مراکزی هستند که توسط افراد باتجربه که سابقه اعتیاد داشتند مدیریت می شود و نوع دیگر مراکزی هستند که توسط متخصصین اداره می شود. مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان که اخیرا به راه افتاده است توسط متخصصین اداره می شود و در کنار آنها هم افراد باتجربه به معتادان کمک می کنند.
وی با اشاره به اینکه مدل درمان اعتیاد در مراکز جامع درمان اعتیاد به صورت اجتماعی درمان مدار است، اظهار داشت: روانشناس و مددکار باتوجه به شرایط بیمار، برای او طرح درمان می نویسند. همینطور شغل بیمار بررسی می شود و در صورتیکه فرد از کارش اخراج شده باشد، برای بازگرداندن او به کار تلاش می شود. همینطور درصورتی که فرد فاقد شغل باشد، آموزشهای مهارت آموزی را دریافت می کند.
به قول وی، مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان استان تهران برای ۶۰ نفر ظرفیت دارد و الان هم ظرفیت آن تکمیل شده است.
معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران همینطور از تجهیز مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان دیگری در استان اطلاع داد و اظهار نمود: طی یک ماه آینده هم این مرکز که در شهرستان ورامین قرار دارد، افتتاح می گردد.
وی در پاسخ به سوالی درمورد راه اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان ویژه زنان هم بیان نمود: مرکزی که حالا در استان افتتاح شده به صورت آزمایشی کار خویش را آغاز کرده و درصورتی که این مرکز بازده خوبی داشته باشد، تعداد آن افزایش می یابد و برای زنان هم مرکزی راه اندازی خواهد شد.
منبع:

1399/11/16
13:11:36
0.0 / 5
565
تگهای خبر: بیمار , خانواده , درمان , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان