كاهش ۶۰ درصدی بستری های كرونا در تهران

كاهش ۶۰ درصدی بستری های كرونا در تهران

به گزارش خاتون یار فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ۶۰ درصدی بستریهای کرونا در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور تعدادی از مسؤلان برگزار شد، از کاهش موارد ابتلای جدید به کرونا، بیماران بستری در بخش های عادی و مراقبت های ویژه و مراجعان سرپایی در سه هفته اخیر در استان تهران اطلاع داد.
وی با اشاره به اینکه در ۱۰ روز اخیر این الگوی کاهش از شیب تندتری برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: از آغاز آذر ماه تا کنون، مجموع تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بخش های عادی بیمارستان ها نسبت به مهر و آبان ماه ۶۰ درصد کاهش داشته است.
زالی میزان کاهش در تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه را از آذر ماه تا کنون نسبت به مهر و آبان ماه ۳۶.۵ درصد و میزان کاهش مراجعات سرپایی را ۶۰ درصد عنوان نمود.
چرا الگوی شیوع کرونای تهران در سه هفته اخیر تغییر کرد؟
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعمال محدودیت های دوهفته ای در تهران را یکی از مهمترین عوامل موثر در کاهش آمار کرونایی استان تهران عنوان نمود.
وی افزایش میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان و گسترش توزیع ماسک های مجانی و ارزانقیمت توسط نیروهای بسیج، سپاه، هلال احمر و همینطور خیرین را از دیگر اقدامات موثر در کاهش میزان انتشار کرونا در تهران دانست.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همینطور اعمال محدودیت خروج از استان های نارنجی و قرمز را در کنترل کرونا بسیار موثر دانست.
دکتر زالی ضمن اشاره به نقش پررنگ اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا، توضیح داد: اعمال این طرح نقش موثری در ردیابی سریع بیماران در سطح محلات دارد.
پوشش۷۰ درصد جمعیت استان در طرح شهید سلیمانی
وی ضمن اشاره به نقش مراقبتی، حمایتی و نظارتی طرح شهید سلیمانی، از اجرای این طرح در ۳۷۰ محله مناطق ۲۲ گانه استان تهران و تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰ درصد جمعیت استان اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به گستردگی جمعیت برخی مناطق تهران همچون منطقه دو و چهار، اجرای طرح شهید سلیمانی با ۵۲۸ تیم متشکل از نیروهای بسیج، هلال احمر و کارشناسان بهداشت را گامی بزرگ برای مدیریت بیماری کرونا در استان تهران عنوان نمود.
وی ضمن اشاره به تعداد بالای بیماران مزمنی که بیشتر از ۱۰، ۱۵ و ۲۰ روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های تهران بستری شده اند، اظهار داشت: این آمار نشان از سطح بالای ارائه خدمات در بیمارستان های استان دارد.
عارضه های پوستی و ریزش مو؛ از عوارض ثانویه کرونا
زالی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش مراجعات بیماران به مراکز درمانی به دلیل بروز عارضه های پوستی همچون کهیر و خارش و ریزش مو اشاره نمود و اظهار داشت: بخش زیادی از این مراجعات به دلیل عارضه های جانبی مبتلا شدن به کروناست که امکان دارد هفته ها بعد از بهبود بروز پیدا کند.
آلودگی هوا مرگ و میر ناشی از کرونا را افزایش می دهد
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت آلودگی در تهران اظهار نمود: آلودگی هوا و وجود آلاینده ها به علل گوناگونی مرگ و میر ناشی از کرونا و شیوع آن را زیاد می کند و سبب می شود کرونا ثبات و بقای بیشتری در محیط پیدا کند.
وی ضمن اشاره به افزایش بروز بیماری های تنفسی با آلودگی هوا، اظهار داشت: با افزایش آلودگی هوا افراد دارای بیماری های مزمن تنفسی در مقابل کرونا صدمه پذیرتر می شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در بخش دیگری از این جلسه که با حضور تعدادی از مسؤلان همچون شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، درباره موضوعاتی همچون آلودگی هوای تهران، وضعیت حمل و نقل عمومی، صدمه های اقتصادی و اجتماعی ناشی از کرونا و همینطور وضعیت دارو و واکسن کرونا بحث و گفت و گو شد.
منبع:

1399/10/20
22:08:58
0.0 / 5
1256
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان