مطالعه منطقه ای تاثیر كووید19 بر مصرف كنندگان موادمخدر

مطالعه منطقه ای تاثیر كووید19 بر مصرف كنندگان موادمخدر

در نشست مشورتی شبكه منطقه ای مراكز هماهنگ كننده كاهش تقاضای موادمخدر كشورهای آسیای غربی و مركزی بر انجام مطالعه منطقه ای در مورد تاثیر بیماری كووید۱۹ بر مصرف كنندگان موادمخدر تاكید گردید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، پنجمین نشست مشورتی شبکه منطقه ای مراکز هماهنگ کننده کاهش تقاضای موادمخدر کشورهای آسیای غربی و مرکزی، با حضور سی متخصص و سیاستگذار در حوزه برنامه منطقه ای با محوریت «درمان اعتیاد به موادمخدر» از کشورهای افغانستان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، ترکمنستان و ازبکستان به صورت مجازی برگزار گردید.

بحث و بررسی در مورد پیشرفت های به دست آمده، تجربیات موفق و چالش های پیشِ رو در زمینه درمان موادمخدر در شیوع بیماری کووید۱۹ همچون مهمترین موضوعات این نشست مجازی بود.

در این جلسه مجازیِ منطقه ای تاکید شد که برنامه منطقه ای برای افغانستان و کشورهای همسایه، پشتیبانی های فنی و مالی را جهت برگزاری کارگاه های آموزشیِ ظرفیت سازی برای آموزش کارکنان مراکز درمان موادمخدر در مورد درمان، مبتنی بر شواهد از مصرف کنندگان مواد روانگردان جدید انجام دهد.

همینطور برنامه منطقه ای برای افغانستان و کشورهای همسایه، به حمایت و انتشار استانداردهای بین المللیِ پیشگیری و درمان، که توسط دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی، در خلال همه گیریِ بیماری کووید۱۹ سفارش شده است، ادامه دهد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ انجام همکاری ها از جانب برنامه منطقه ای برای افغانستان و کشورهای همسایه، جهت بررسی امکان انجام یک مطالعه جامع و منطقه ای در مورد تاثیر بیماری کووید۱۹ بر مصرف کنندگان موادمخدر در منطقه از دیگر تاکیدات این نشست بود.
منبع:

1399/09/04
13:16:41
5.0 / 5
1004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان