بیشتر از ۸۰ درصد بیماران كووید۱۹ در آفریقا بدون علایم هستند

بیشتر از ۸۰ درصد بیماران كووید۱۹ در آفریقا بدون علایم هستند

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخطار داد: بیشتر از ۸۰ درصد از موارد كووید-۱۹ در آفریقا ناقل خاموش بیماری هستند.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: درحالی که میزان موارد مبتلا شدن و مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ در خیلی از کشورهای آفریقایی پایین است، نتایج اولیه بررسی ها از آن حکایت می کند که تعداد افراد آلوده به کروناویروس بیشتر از آمار گزارش شده است.

دکتر «ماتشیدیسو موئتی» - رئیس منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا - اظهار داشت: بررسی های اولیه نشان میدهد که بیشتر از ۸۰ درصد از موارد کووید-۱۹ در آفریقا بدون علایم هستند.

رئیس منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا اضافه کرد: اقدام سریع دولت ها در کشورهای آفریقایی در اعمال بموقع محدودیتها و پایبندی عمومی مردم به محدودیت های تردد فرصتی را برای پایین نگه داشتن موارد مبتلا شدن ایجاد کرد. از آنجایی که خیلی از کشورها مبادرت به برداشتن محدودیت ها و بازگشایی فعالیت های اقتصادی کرده اند موارد مبتلا شدن روند افزایشی داشته است.

هرچند کارشناسان قادر به توضیح دقیق چرایی پایین بودن نرخ مرگ و میر در این قاره نیستند. به قول دکتر «سام آگاتری اوکانزی» از اوگاندا شاخص های دقیق که عامل ایجاد این شرایط هستند معلوم نیست اما بعضی از فاکتورها محتمل تر هستند.

به گزارش خاتون یار به نقل از شبکه خبری سی ان ان، به قول این پزشک جوان بودن جمعیت کشورها، پایین بودن میزان جابجایی ها و تعاملات در مناطق روستایی می تواند همچون شاخص های موثر در کاهش موارد فوتی باشد.
1399/07/04
21:37:55
5.0 / 5
1209
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان