تازه ترین آمارهای مبتلاشدن به كرونا میان معتادان متجاهر

تازه ترین آمارهای مبتلاشدن به كرونا میان معتادان متجاهر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اعلان اینكه هم اكنون 9 هزار و 260 معتاد متجاهر در مراكز ماده 16 نگهداری می شوند، اظهار داشت: از این تعداد 1.8 درصد (حدود 100 نفر) آنها تست پی سی آرشان مثبت بوده است.


مصطفی هادی زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تازه ترین آمارهای مبتلاشدن به کرونا میان معتادان متجاهر بیان کرد: برمبنای تازه ترین گزارش ها هم اکنون ۹۲۶۰ مددجو (معتاد متجاهر) در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می شوند که تست پی سی آر ۱.۸ درصد (حدود ۱۰۰ نفر) آنها مثبت بوده است که البته این تعداد هم شرایط حادی ندارد، اما آنهایی که در وضعیت حادی بوده اند در بیمارستان بستری شده اند.
وی با تاکید بر اینکه حاد نبودن شرایط معتادان مبتلا به کرونا به سبب این مساله نیست که برخی مدعی اند معتادان کرونا نمی گیرند، اظهار داشت: هنگام جمع آوری معتادان متجاهر به پروتکل های وزارت بهداشت بسیار توجه شد؛ به شکلی که افرادی که قبل از شیوع ویروس کرونا در داخل مراکز بستری بودند از مراکز خارج نشدند و افرادی هم که در دوران کرونا جمع آوری شدند با دقت و پس از گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه و در صورت سالم بودن وارد مراکز شدند. همین طور آنهایی که مبتلا به کرونا بودند به بیمارستان منتقل شدند.
هادیزاده با اشاره به اینکه از حدود ۶۰۰۰ معتاد توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران تست پی سی آر گرفته شده است، اضافه کرد: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران دراین زمینه زحمت زیادی کشیدند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران معتقد می باشد که در این راستا دستگاه های استانی استان تهران بسیار عالی عمل کردند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا آماری از میزان مبتلاشدن به کرونا به تفکیک جنسیت وجود دارد؟ توضیح داد: آمار ارائه شده در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر به مردان اختصاص دارد و آمار جمع آوری میان زنان خیلی کم است.1399/04/30
14:35:20
5.0 / 5
2030
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دستگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان