شرایط جدید فعالیت مهدهای كودك در روزهای كرونا

شرایط جدید فعالیت مهدهای كودك در روزهای كرونا

به گزارش خاتون یار معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور از تهیه پیش نویس پروتكل حضور كودكان در مهدهای كودك با ظرفیت حداكثر ۵۰ درصدی و اولویت والدین شاغل از ۲۴ خرداد اطلاع داد.


حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه برپایه گفته رئیس جمهور فعالیت مهدهای کودک با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت از روز شنبه (۲۴ خرداد) شروع می شود. اظهار داشت: سازمان بهزیستی پیش نویس پروتکل مذکور را تهیه کرده است و عموما شامل رعایت موازین بهداشتی است.
وی ادامه داد: برای مثال کودکان و مربیان باید به محض ورود تب سنجی شوند، پدرها ومادرها نباید وارد فضای کودکان شوند و حتی ورود و خروج کودکان با زمانبندی بگونه ای باشد که منجر به ازدحام نشود.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه منتظریم تا بازخورد ستاد مقابله را در مورد این پروتکل دریافت نماییم، اظهار نمود: بر این اساس مهدهای کودک حداکثر یک سوم تا ۵۰ درصد می توانند بچه ها را پذیرش کنند و اولویت با کودکانی است که والدین شاغل دارند.
مسعودی فرید افزود: این موارد کلیات پیشنهاد ما به ستاد مقابله با کرونا است، امیدواریم تا چهارشنبه این موارد قطعی شده و آنرا به استان ها ابلاغ نماییم.
وی درمورد هزینه حضور کودکان در مهدها هم خاطرنشان کرد: با عنایت به این که میزان پذیرش کودکان حتی در مناطق سفید کمتر شده و در مناطق قرمز به یک سوم رسیده، دفتر کودکان و نوجوانان در حال بررسی است تا هم مهدها و هم مردم گرفتار مشکل نشوند.1399/03/20
20:52:36
5.0 / 5
2557
تگهای خبر: رفتار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان