رئیس كمیته امداد كشور خبر داد

ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل در كشور تا آخر سال

ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل در كشور تا آخر سال

به گزارش خاتون یار از گیلان رئیس كمیته امداد كشور، از ایجاد حداقل 200 هزار شغل در سراسر كشور تا آخر سال آگاهی داد و اشاره كرد: توانمندسازی ماموریت اصلی كمیته امداد است و طی سال های 97-74 بیش از 700 هزار خانوار از پوشش كمیته امداد خارج شده اند.


مرتضی بختیاری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان، با اعلان اینکه سال قبل ۵۰۰۰ اشتغال با تسهیلات ۱۷۶ میلیارد تومانی در گیلان ایجاد کردیم، اظهار داشت: اگر حمایت استاندار و مسئولان اجرایی و همکاری بانک ها نبود، کمیته امداد چنین عملکردی نداشت.
وی از افتتاح ۱۲۵۳ واحد مسکونی در گیلان طی سال قبل آگاهی داد و اظهار نمود: دولت توجه ویژه ای به محرومان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در بخش مسکن دارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، از پرداخت ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از محل تبصره ۱۶ آگاهی داد و افزود: از محل ذخیره ارزی نیز ۱۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت کردیم.
بختیاری، با اعلان اینکه کمیته امداد سال قبل ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل در کشور به وجود آورده است، افزود: تسهیلات پرداخت شده در این بخش معادل ۴۷۱۰ میلیارد تومان است؛ البته بواسطه شیوع ویروس کرونا تنها ۱۲۰۰ میلیارد تومان از ۱۹۰۰ میلیارد تومان در بخش روستایی محقق شد.
وی ۶۰ درصد سرپرست خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد را بانوان دانست و عنوان کرد: از ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل، ۵۵ هزار شغل مربوط به اشتغال خانگی است و بانوان در کنار نقش مادری خود، معیشت خودرا تامین می کنند.
رئیس کمیته امداد کشور، با اعلان اینکه از محل تبصره ۱۹ امسال ۴۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود، اشاره کرد: همین طور ۶۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات باقی مانده اشتغال روستایی و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در اختیار کمیته امداد قرار می گیرد.
بختیاری، از ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل در سراسر کشور تا آخر سال آگاهی داد و اشاره کرد: توانمندسازی ماموریت اصلی کمیته امداد است و طی سال های ۹۷-۷۴ بیش از ۷۰۰ هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شده اند که در نتیجه ۲۱۰۰ میلیارد تومان به نفع بیت المال شد.
وی با اعلان اینکه سالمندان و بیماران صعب العلاج مادام العمر تحت پوشش کمیته امداد هستند، افزود: مددجویان کمیته امداد خوش حساب ترین مشتریان بانک ها در بازپرداخت تسهیلت اشتغال هستند و پس باید حمایت خودرا از این خانوارها ادامه دهیم.
رئیس کمیته امداد کشور، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه در خصوص راه اندازی ۱۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در گیلان، یادآو شد: اشتغال و مسکن جزو اصلی ترین برنامه های کمیته امداد است که با جدیت دنبال می شود.1399/03/09
10:00:42
5.0 / 5
2248
تگهای خبر: بیمار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان