آغاز پرداخت مستمری ماهانه به خانوارهای دارای سه قلو به بالا از این ماه

آغاز پرداخت مستمری ماهانه به خانوارهای دارای سه قلو به بالا از این ماه

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان بهزیستی كشور از پرداخت مستمری ماهانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به خانوارهای دارای سه قلو به بالا اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در «جشن انقلاب» كه با حضور خانواده های دارای فرزندان چندقلو برگزار شد، اظهار داشت: با حمایت های دولت و در جهت سیاست های ابلاغی جمعیتی تمام خانواده های دارای سه قلو و بیشتر از این به بعد مقرر است ماهانه مستمری و كمك هزینه معیشت دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینكه این چراغ به دست سازمان بهزیستی روشن شده و امیدواریم این كمك را بیشتر نماییم، اظهار نمود: از سال ۹۳ تا ۹۷ هرسال بین یك میلیون و ۵۰۰ تا یك میلیون و ۳۰۰ هزار تولد داریم كه حدود سه درصد از این تولدها بیشتر از یك قلو و نیم درصد سه قلو بیشتر هستند.
به گفته رئیس سازمان بهزیستی كشور، سالانه حدود ۲۰ هزار تولد دوقلویی در كشور داریم كه بدین سان سالانه ۴۰ هزار فرزند دو قلو به جمعیت ایران اضافه می شود.
قبادی دانا با اشاره به اینكه هر سال بین ۶۵۰ تا ۸۵۰ تولد سه قلویی در كشور وجود دارد، افزود: همینطور بین ۲۰ تا ۴۰ تولد ۴ قلویی هرسال در كشور وجود داشته است. تعداد تولدهای ۵ قلویی هم بین ۱ تا ۸ تولد در سال های اخیر بوده است به طوریكه در سال ۹۳، ۸ خانواده و ۹۷ ۲ خانواده ۵ قلوبه دنیا آورده اند.
وی با اشاره به اینكه در ۹۳ هم ۸۶۸ خانوار فرزند سه قلو به دنیا آورده اند، اظهار داشت: در سال ۹۴ هم ۸۸۳ خانوار، در سال ۹۵ ۷۷۴نیز و در سال۹۷ هم ۶۴۶ خانوار فرزندان ۳ قلو به دنیا آورده اند.
رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه به خانواده های دارای دوقلو كه مشكل معیشتی دارند هم هم كمك هایی صورت می گیرد، توضیح داد: حمایت های مذكور از زمان تولد تا آخر ۶ سالگی ادامه دارد و این خانواده ها ماهانه كمك هزینه دریافت می كنند. درمجموع تعداد خانوارهای دارای سه قلو به بالا و خانوارهای دهك های پایین دارای فرزند دوقلو، بیشتر از ۱۷ هزار خانوار است كه واریز كمك ها از بهمن ماه شروع شده است.
قبادی دانا همینطور تصریح كرد كه تعداد خانوارهای دارای فرزندان بیشتر از سه قلو ۴۵۰۰ خانوار خانوار هستند و مبلغ اریز شده برای آنها بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان بوده است و در ماه های آینده هم تا ۱۵ هر ماه واریز می شود.1398/11/18
18:25:54
5.0 / 5
3891
تگهای خبر: خانواده , دولت , فرزند , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان